Hız Profili Yükseltme

Selam arkadaşlar,
Nms hız profilim 79/8 olarak tanımlanmış
100 kaldırma ihtimali varmıdır 104 kadar gibi göstermiş…
Yani yapadaki gibi ne kadar bağlanabilirse bağlansın gibi bir profil yokmu ? Vae de

100 paketinde kilit olmazsa modem 95 civarı hızla buluşur diye düşünüyorum.

Bunun için ne yapmalıyım.

100 paketine geçmeniz gerekiyor. Şu an 75 paketini mi kullanıyorsunuz?

Yapadan vae geçtim fiber kabin geldiği için. Direk 75lik paket tanımlandı. Ancak hat değerlerim iyi olduğunu görünce kilit nms79/8 olması iyi olmamış, TurkNet Online İşlem Merkezi de palet yükselyme vs yok. TurkNet Online İşlem Merkezi ye yazdım bakalım ne çıkacak sonuç

1 Beğeni

100 mbps tanımlatırsan bana mısın demez gibi hattın 95 falanda ideal olur

75/8 bu hattın sağlıklı çalışabileceği hız profili fazlası sıkıntı çıkarabilir

Denemenin zararı varmı ? Kabloyu geçici bağladım yak ile bağlayacağım, mümkünse 100 lük pakette deneyimlemek isterim

Tekrar eski profile güncelleme yapmak için tekrar kayıt açmanız gerekir ve sadece süre kaybınız olur, bu esnada sık sık kopma sorunu da yaşayabilirsiniz

1 Beğeni

Hiç olmadı paketini 86 mbps yaptır sabit kullan senin icin bir artı ise

100 lük paket tanımlansa ve gelen değer 85 olsa bağlantı yapmıyormu modem ? Yapadaki gibi ne alırsa olmuyormu mu vae de

Öyle bir durumda hat direkt kopar snr dibe vuracaktır. normalde hat kapasiten yüksek olur senin alacağın değer biraz aşağısı olur

Merhabalar, sizin altyapınız 100 Mbps destekliyor olabilir ama şu an sağlık bir şekilde 80 Mbps ile bağlantınız var. Arkadaşlarımın dediği gibi biraz daha yüksek hızlarda kopma yaşayabilirsiniz. Stabil bir şekilde kullanamayabilirsiniz. Tabii karar sizin isterseniz bu konu ile ilgili bize Online İşlem Merkezi üzerinden kayıt oluşturun. Arkadaşlarım size detaylı bilgi vererek yardımcı olacaklardır.

4 Beğeni

Riske gerek yok ama hattım 102 ile 104 arası gidip gelirken 88 razı oldum, up değişmediği için razıyız tşkler türk net. Ama 95 de alır ama gerek varmı sizce maceraya

2 Beğeni

@Eren veya @HKN size net cevap verebilir diye düşünüyorum

Şuan hat iyi durumda 100 mbps’de SNR değeri düşecektir yoğun saatlerde kopma olabilir.

1 Beğeni

Şuan 88 lik profil tanımlı.
Saniyede 10.2mb alıyor… fec erorr yok gibi 32…

Snr ise 8.2 / 8.4 arasında.

Snr değeriniz sağlıklı aralığın alt sınırında. Modeminizde SNR ayarı varsa 102400 profili tanımlaması talep edin ardından snr düşürerek hattı gözlemleyin. Modemde bu özellik yoksa hattınızı bu değerlerde kullanmanız bağlantı kalitesi açısından daha iyi olacaktır.

Bu hız profilinde 9 snr alıyordum son kapasiteme kadar yükselttim ve 92 mbps hız alıyorum bu da 8 snr ye tekabul etti daha fazlasını dslam veremiyor zaman zaman 90 a düşüyor 93 e çıkıyor

Bence yeterli snr min 6 Max 11 iyidir…
Bu turknetin verdiği modem çok fazla dsl ile paremetre değişimine izin vermiyor…

Şimdilik iyi yeterli ping de 6 civarı …
yapada min 4 ping görmüştüm
Bence eskiye göre çok iyi ama up kısıtlı tabi değerler 25mb versede vae 8 den fazla olmaz diyor…