Hız problemi bağlantı kopması

Merhaba öncelikle yeni geçiş yaptım ben TurkNet 'e 2 gün oldu geçeli ilk gün 80 mhps alırken sonrasında 69 mhps ye düştü sonrasında ise 59 mhps ye düşüyor ama ısrarla bana 74 mhps aldığımı söylüyolar resmen kopyala yapıştır yapıyolar ama geçiş yapmak için konuştuğumda bana böyle konuşmadılar teknik bilgilere baktığımda ilk 74 mhps sonra 72 mhps sonrasında 62 mhps olarak gösteriyor bu hızımın eski değerlere kavuşmasını nasıl sağlarım destek kaydı açdım ama bi sonuç hala yok bu arada ilk gün bağlantımda ara ara kopmalar yaşadım

Merhaba, hat değerlerinizi paylaşır mısınız?
Unutmayın ki, sözleşmeler de “mb’e kadar” gibi hız sınırı belirlenmekte ki bu hızı, sonuna kadar alacağınız anlamına gelmiyor, altyapısal bir durum kaynaklı düşüşler olabiliyor.

Hat değerlerimi yüklüyorum tabiki size katılıyorum ama benim problemim bağlantım kopmasının ardından mhps hızımın düşmesi kademeli olarak düşmesi bide ısrarla bana 74 mhps aldığımı söylüyolar ama fakat ben o değeri almıyorum modemi resetledim fakat busefer hızım gene düşmüş teknik bilgilerde 72 mhps gösterirken resetledikten sonra 62 mhps olarak güncellenmiş
hat değerleri

Değerler de sorun yok. Hattınız SNR sınırın da yani, yoğunluğa göre mevcut hızınız etkileniyor olabilir, 75/100mb paket tanımlıysa.

özgür iletişim 100 paketi 83/100 mb konuşmuştuk en başında ama aşırı fark düştü 21 oranında düştü ama bana ısrarla 74 alıyosunuz diyo ona canım sıkılıyo benim aldığım değer belli bana böyle demiyolar ilgilenen yok teknik destekte belirli standart kopyala yapıştır misali bide yeni geçmişken böyle olması canımı sıkıyor açıkcası 80 , 69 , 59 mb oranına kadar düştü

Dilerseniz, ankastre bağlantılarının ve kablonuzun kontrolünü yapınız, Elektrikçiyle.
Ek, dsl prizi ve splitter kullanmayın/yenileyin (YAK1)
dediğim gibi yoğunluktan max kapasite de 20-25mb hatta daha fazla oynayanlar da var sizde ki bu oynamalar normal ve aldığınız mevcut hız, max hızınıza göre normal ve SNR kullanımınız da sınırda.
83/100 şimdiyse 64/78 düşme orantıları aynı nerdeyse

Ben yalın internet kullanıyorum apartmandaki kutudan direk zamanında cat6 kablo çektirmiştim tek düşüncem dahada düşermi acaba

Bölgede yeni abone artışı varsa değerlerin düşmesi normaldir. Yerleşik operatör bölgede kapasite çalışması yapar ise yeniden yükselme olabilir.

1 Beğeni

Mevcut kullanıcılar, hızlarını yükseltirlerse veya yeni gelecek kullanıcılar hizmet aldığı zaman veyahutta çalışma/bakım/arıza gibi nedenlerden dolayı düşebilmektedir.

Peki bu hız tekrardan yükselirmi düşüyor ama yükselme olasılığı varmı veya dahada düşermi altlara doğru

Bence yükselmez tabi, bölgesel bir durum. Telekom müdürlüğüne önceki hat değerlerinizin yani, 74-72mb alındığına dair değerleriniz varsa müdürlükte ki arkadaşlara gösterin, kapasitenin yetersiz ve hız düşmeleri meydana geldiğini söyleyin ama ben zayıf bir ihtimal olarak görüyorum.

1 Beğeni

Abonelik iptali yapan aboneler veya kapasite çalışması yapılırsa artış olur fakat bunlar genelde düşük ihtimaller.

Tabiki hepsinin ekran görüntüsü var hepsi kademeli olarak düşüyor ama saçma değilmi bana mesela böyle konuşmadılar hızınız düşer vs bana 80 mhps ye kadar alırsın dediler böyle yüzde 20 düşmesi canımı sıktı git gide düşerse ozaman nolcak

Maalesef xDSL de bu şekildedir. Bölge için belirli bir kapasite üzerinden hizmet verilir, ancak fiber de bu tarz sorunlar ile karşılaşmazsınız.

1 Beğeni

Peki bu hız sabit kalırmı 60 mhpsde yoksa git gide düşme yaparmı 40 mhps ye kadar

50mb altına düşeceğini sanmıyorum.

Anladım çok teşekkür ederim cevaplarınız için inşallah düşmez gene iyi derece hızlar bunlar idare ettiriyor bi şekilde

Evet, ülke ortalamasına göre güzel hızlar. Rica eder, keyifli kullanımlar dilerim. :sunglasses: