Hız neden düşük...?

Merhaba 30Mbps hıza çıkıyordum ama son 2 gün nedense 19 Mbps yi bile geçemedim…Sorun nereden kaynaklanıyor…?

Hat değerlerini atarmısınız.

Şu an itibarı ile

Şu esnada durum güzel ama dün akşamki durum önceki mesajımda olduğu gibi idi…Yani devamlı bir değişkenlik mevcut…Teşekkürler

Yine yerlerde sürünüyoruz…Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Testleri kablo ile mi kablosuz olarak mı yapıyorsunuz?

Hem kablolu hem kablosuz yapıyorum ama Kablosuzum da 30 Mpbs den aşağı çıkmaz pek…Bazı durumlar hariç…Eklemiş olduğum kablosuz Testti…

Kablolu test sonucunuzu paylaşırmısınız?

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test saat 18.15 civarında almış oluğum test,bir de geç vakit sonuç alacağım…Bu arada Doğum Gününüz de kutlu olsun…Nice senelere dilerim…

1 Beğeni

Öncelikle teşekkür ederim :slight_smile: Paketiniz 35 mbps VDSL mi?
Modem hat değerlerinizi atarmısınız? İnceleyelim.

Rica ederim evet 35 Mbps VDSL Paketttir…Modem değerlerinden hangi sayfayı isterseniz onu kopyalayım…Zyxel VDSL Modem…

Modem arayüzüne girdikten sonra System Monitor - xDSL Statics sayfasına giriş yapınız ardından çıkan hat detaylarını bizimle paylaşabilirsiniz.

bende bazen speedtest den hız değerlerime bakıyorum düşük çıkıyor ama steam den birşey indirirken tam hızla indiriyo hız düşüklüğünü hissediyormusunuz yoksa sadece test üstündeki sonuçtanmı canınız sıkıldı

Sevgili Curnata alakan için teşekkürler,ben test üzerindeki rakama pek takılmıyorum…Hız düşüklüğü bariz bir şekilde belli oluyor…Download yapacağım linkin üzerinde mesela habire gösterge dönüyor,dönüyor…Ama gece 02.00 den sonra bu olmuyor pek…

Hat değerlerinizde bir sorun göremedim.Splitter cihazını kullanmadan direkt olarak hattı modeme bağlayarak yeniden test edermisiniz?

Teşekkürler arada splitter yok direkt bağlıyım…Şunu öğrenmek isterim 5 Ghz bandı olan modemler farkeder mi…? Not ekliyeyim Windows wifi analizer önerilen kanal 12 yazmıştı 6 dan 12 ye aldım…

2.4 ve 5 Ghz size kablosuz kullanımda mesafeye bağlı olarak fark ettirir.Kablolu kullanımda daha iyi sonuç alırsınız.

1 Beğeni

ben çok bilgi sahibi biri değilim ama bu yöntemleri bi dene istersen

1- modemini açıp kapamayı dene 2-3 saat kadar kapalı dursun hat değerlerine bakınca modeminizin 4 gündür açık olduğu görünüyor bi ara uploadım çok düşmüştü modemi kapatıp açmıştım ve düzelmişti (benimde modemim 2-3 gündür açıktı)

2-OİM üzerinden teknik bilgilere gel ve bağlantımı yenileye tıkla (1-2dakika internetin kesilecektir)

3-kabloların düzgün bir şekilde herhangi bir ezilme olmadığını bir manyetik alana temas etmediğinden emin ol

4- modeme reset atmayı dene

5-sorununu OİM üzerinden bildir

6-kablosuz hız testlerine kesinlikle güvenme mutlaka kablolu olarak hız testi yap

2 Beğeni

Teşekkürler ederim hepsini deneyeceğim…

1 Beğeni

sonuçlardan haberdar et :slight_smile:

2 Beğeni