Hız ile ilgili problem

Merhaba.Geçenlerde de konu açmıştım saha dolabıyla ilgili onu hallettik ama hızım gelmesi gerekenden az geliyor.88 mbps tanımlı ama 45 mbps kullanabiliyorum en fazla bunun nedeni nedir ?

Hız testini kablolu olarak mı yapıyorsunuz yoksa kablosuz olarak mı?

2 Beğeni

5 ghz Wifi kullanmıyorsanız. 2.4 Ghz ise hız limiti o kadar. Ethernetle test yapabilirseniz daha yararlı olur. Birde sanırsam DSLIM kilidi var sizde de.

2 Beğeni

Birde buna ek olarak 5 ghz ve 2.4 ghz aynı isimde yapmayın. Sonuna _2.4ghz bu 2.4 ghz için ve _5ghz bu da 5 ghz için olarak ayarlayın. 5 ghz uzak mesafeler de daha az çekecektir ama.

1 Beğeni

5 ghz destekli telefon veya wifi aparatı olmalıdır. Birde bunu unutmayın.

1 Beğeni

Kablolu yapıyorum upload da sıkıntı yok 7.60 falan alıyorum download 45-46 arası değişiyor

Ethernetle yapıyorum 45 i geçemedim

DSLIM kilidine takılmış olabilir @AQUARIUSS özel mesaj yaz. Kilidi açmana yardımcı olur. Eğer gene düzelmezse hız düşüklüğüyle alakalı destek kaydı aç ve hız testi sonuçlarını paylaş. Speedtest ve Nperf hız testi sonuçlarını.

1 Beğeni

Dslam kilidiyle ilgili olduğunu sanmıyorum o modememi tanımlı internetle alakalı

Modeminize genelde 100 olarak tanımlanır fakat DSLAM kilidi nedeniyle 88 e takılı kalır @atagul98 tarafından anlatılan şey bu.

1 Beğeni

Benim ne yapmam gerekiyor bu konuda destek kaydı oluşturduğumda 22 sine kadar çözülecek dediler ama değişen bir şey olmadı

1 Beğeni

Özel mesaj üzerinden size yardımcı olacağım.

2 Beğeni