Hiz düşüşü

Internet hizim 75mb leri rahat goruyordu kac aydir boyle kulaniyorken birden hizim 49 lara dustu once aldiris etmedim duzelir dedim ama düzelmedi bende talep actim ve tt ekipleri kontrol etti hizim 65lere cikti bir gun sonra tekrar geldi ekip ve hizim 49 lara tekrar dustu ve 1 aydır düzelmiyor ben tekrar 75 hizlari gormek istiyorum tum altyapi kontrol sitelerinde hizim 65 gozukurken turknette 44 civari gozukuyor
Not TurkNet ekibi sorunun binadan kaynaklandigini soyledi en son ama ben oyle oldugunu dusunmuyorum evinize ekip gonderelim tesisati kontrol etsin dediler onaylamadim 300tl de ona veremem eger hizim boyle devam ederse yollarimizi ayiricaz gibi duruyor

1 Beğeni

Selamlar @Gigafiber, sizi tekrar buralarda görmek güzel :raised_hand: Altyapınızın desteklediği hızları alabilmeniz birçok etkene bağlı. Bakır altyapı üzerinden hizmet aldığınız için kablolarınız yıpranmış veya bölgenizde yoğunluk artmış olabilir. Maksimum verimi alabilmeniz için iyi bir modem, sağlıklı bir iç tesisat ve kablolu bağlantı gerekir. Ankastre ve santral dolabınızın yerel sağlayıcı saha ekipler tarafından kontrol edildiğini ve bu alanlarda sorun olmadığını düşünürsek, geriye tek seçenek olarak daire içerisindeki alanların kontrol edilmesi kalıyor. Ekipler adresinize geldiğinde problemi çözemez ise ücret almıyor. Dilerseniz siz de farklı bir elektrikçi yardımıyla iç tesisatınızı kontrol ettirebilirsiniz :handshake:

1 Beğeni

bunların hepsini biliyorum ama hızımın hiç 50 üzerine çıkamaması sanki önüne baraj konmuş gibime geliyor ve tt ekipleri gelince tekrar yükselmesi?

iç tesisatta sorun yok çünkü tt ekibi geliyor ankastre kutusunda birşey yapıyor hızım artıyor 1 gün sonra tekrar geliyor yine birşey yapıyor hızım tekrar düşüyor birde TurkNet youtube sayfasında cem çelebilere sorduk videosunda arsenal gamenin yorumunda kalite düşürülmesi ile mecbur bırakıldım demiş böyle birşey bendede olabilirmi

2 Beğeni

biraz önce müşteri hizmetleri ile görüştüm ve tt ekipleri stabil olması açısından hıızımı 50 ye sabitlemişler maksimum 67 alabilirmişim onu bile alamiyorum tt genel müdürlüğüne yazarsam belki düzelebilirmiş kısacası yıldırma politikası galiba diye düşünüyorum türknetten ayrılmayacağımı ve bu işin arkasını bırakmayacağımı söylemek isterim sizlerin de yapabileceği birşey olursa mutlu olurum

Belirttiğim gibi altyapının desteklediği hızları sorunsuz alabilmeniz birçok etkene bağlı. Eğer daha önce bu hızlarda problem yaşadıysanız hızınızın uygun değerlere sabitlenmesinde bir sorun yok. Fakat iç tesisatınızın bu hızlarda sorun yaşatmayacağını düşünüyorsanız tavsiye edilen işlemi uygulayabilirsiniz.

Bağlı olduğunuz saha dolabı veya santralde kapasite kaynaklı hız düşümü yaşıyor olabilirsiniz. Telekom ekipleri müdahale ettiğinde manuel olarak hızınızı yükseltiyor sonrasında bağlı olduğunuz cihaz hattın sağlıklı çalışması için otomatik olarak düşürüyor. Eğer sorun kapasite sorunu ise TurkNet dışında da bir bir ISS e geçseniz bile sonuç değişmeyecektir diye düşünüyorum.

Peki ben yukseltilmesi icin ne yapabilirim

Ama ben 7 8 aydir cok sağlıklı bir şekilde 70 75 aliyordum tt bilerek gelip birden düşürüyor tt yildirma politikasimi yapiyor anlamadim ama gelecekte daha da düşük hizlara maruz birakilacagim gibi me geliyor

Öyle ise tekrar tekrar destek kaydı açın.

her açtığımda telefonda aynı cevabı alıyorum bana her seferinde siz türk telekom genel müdürlüğüne dilekçe yazarsanız belki hızınızı yükseltirler diyorlar onlara hızımın 7 8 aydır saten çok stabil olduğunu söylesemde bizim yapabileceğimiz başka birşey yok diyorlar tt genel müdürlüğüne daha birşey yazmadım

Sonuç ne aldınız bende aynı sorunu yaşıyorum. Muhatabımız TurkNet, Türk Telekom ile ne işimiz olur varsa yapılacak bir prosedür onlar kendi arasında halletmeli.

müşteri hizmetlerine bir daha dedim onlarda Türk Telekom’a bir daha iletti pazar günü ilettiler bugün daha 30 dk olmadı tt geldi dedim hızımı düşürmüşsünüz dedim evet altyapın desteklemediği için düşürdük dedi dedim ben saten normalde 75 alıyordum dedim baktılar tek tek denediler en yüksek 65 alabiliyorum şuanda galiba çevremde yoğunluk arttı o yüzden ama yine de bu onların hızımı bilerek düşürmesini gerektirmez başka sorun varsa sorabilirsin