Hız Düşürülmesi

daha önceleri 80 mbps download ve 30 mbps upload hız alıyordum. 1 ay a yakındır kademeli olarak hızım düşürüldü. teknik desteğe ilettiğimde devamlı farklı cevaplar vermeye başladı. kısacası beni pek sallamadıklarını düşünüyorum. bu sorunuma yardım edebilicek bir arkadaş var mı ?

Merhaba Yapa alt yapısında mısınız ? isterseniz hat değerlerinizi atın bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir

Ayrı olarak Türknet hız düşürmüyor. hız düşmesinin bir çok nedeni olabilir santrale/dolaba gelen yeni aboneler mevcut abonelerin hız yükseltmesi gibi

yapa dayım. hız düşürmüyor diyorsunda daha önceden bana gelen max down 99 mbps . bana ulaşan 80 civarı idi şimdi baktığımda 47 mbps bana ulaşan 37 mbps. ben 3 yıldan fazladır türknet kullanıcısıyım. 3 küsür yıldır bu internetim düşmedi son bir ayda bana ulaşan 60 mbps sonrasında 40 mbps en son 37 görüyorum. ve bu söylemiş olduğun şeyler bu kadar hızı düşürmez.

maalesef ki düşürüyor ben de 2018 den beri türknetliyim bu hız düşümüne bire bir şahit oldum anlatmak isterim.

Köyde yaşayan iki arkadaşım var evleri dip dibe aynı dolaptan hizmet alıyorlar üstteki arkadaşım 100 megabit pakette 90 civarı hız alıyordu tam net hatırlamıyorum alttaki ise 35 paketindeydi alttaki arkadaşın paketi 75 e geçtiğimiz an üstteki arkadaşın maks kapasitesi direk 15 mbps aşağıya düştü

bir diğer husus evde ankastre var ise oralardaki ekler iç tesisat sorunları vs olabilir

cat 6 %100 bakır kablo eksiz ankastreden modeme

aynı zamanda ben köyde değilim dostum. istanbulun tam göbeğindeyim… 16 yılda yaşamadığım sorunu (3 yılı aşkın turknet dahil) son 1 ayda yaşamaya başladım. ve son 1 aydır teknik destek den aynı soruyu iletmeme rağmen farklı cevaplar alıyorum. arızanızı tt ekiplerine ilettik vs vs ordan gelen mesajı bana gönderiyorlar hattımda sorun yokmuş tekrar kayıt açıyorum hattınızla ilgili bir problem görüyorum. saha ekiplerinize ileteceğiz. sonrasında gelen cevap. hattınız stabil bu gelen hızınız normalmiş falan filan, peki hiç bir yerde sorun yoksa bu benim 50 mbps yakın hızım nereye kayboldu ? 10 mbps de upload yok ? bu sorunuma çözüm olacak bir arkadaş bekliyorum.

yardımcı olacak biri yok mu ?