Hız Düşüklüğü

Böye bir hız olabilir mi ya 1-1.5 aydır ara ara yavaşlıyordu 9 - 10 a düşüyordu modemi kapatıp açıyorduk hadi iyi kötü düzeliyordu ama son 2 gündür modemi kapatıp açsamda 5 dakika sonra bu hızlara düşüyorum. Kullanamadıktan sonra bu interneti neye para ödüyoruz biz ya anlamıyorum vallahi billahi.

Modemin marka modeli nedir ve hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

asus dsl-n16

şuanda böyle max 10 dakikaya düşecek hız

Elinizde farklı bir modem varsa dener misiniz ? Sorun modemde gibi geldi bana

Dediğim gibi tekrardan düştü :slight_smile:

CRC çok fazla. Modem kaynaklı gibi duruyor.

Bende aynı modemi kullanıyordum. CRC çok fazla geliyordu. Ben modem değiştirdim düzeldi ama belli olmaz.

Destek kaydından da modem kaynaklı olabilir bir sıkıntı gözükmüyormuş Teknik ekibin raporunda öyle belirtmişler. Ne önerirsiniz modem olarak yeni modem de deneyelim bi :slight_smile:

Ben Keenetic Extra DSL kullanıyorum. Önizleme yazılımını kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Modem yazılım sürümünüz büyük ihtimalle 858, eğer 858 ise sürümü 790’a çekin.

Daha sonra sol tarafta Yönetim sayfasına gelin, sonra DSL Ayarı sekmesini açın.

O bölümü ekran görüntüsünde attığım gibi yapıp deneyiniz, ben bu ayarları yapınca hızımda arttı CRC de baya azaldı.

Bu arada VAE misiniz YAPA mısınız?

Sürümü düşürmeye çalışıyorum ama beceremedim zip dosyasını seçiyorum doluyor bitiyor bişey değişmiyor

zipten çıkartın hocam, zipten çıkan dosyayı yükleyin

Düşürdüm dediğiniz sürüme bide böyle deneyeyim bakayım :slight_smile: teşekkür ederim bu arada

Mediatek islemcili modem almayın beyler broadcom islemcili alın mediatek islemcili modem.crc üretir türktelekom keyfinden mi veriyor broadcom işlemcili modemleri

1 Beğeni

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa , sürüm güncellemesi işe yaradı bilgisi olsun. 2 saattir stabil .
Normalde 10 dakika içinde milyonları bulan crc 2 saattir 2 bin lere gelmedi.

1 Beğeni

umarım hep memnun olursunuz hocam, ekstra olarak port değişimi yapılırsa sizin için daha iyi olacaktır.

Hızınızı 75mbps e çektirir iseniz sorununuz çözülebilir.

Genelleme yapmaya gerek yok bence Mediatek’ in yeni işlemcileri gayet başarılı.

Benim fikrim bu şekilde saygılar. Wmg 8623 de öyle ama çoğu kişi şikayetçi piyasanin en iyi donanımı var birde

antenleri olmasa da yakışıklı görünüyor :hugs:

1 Beğeni