Hız Değerlerimde Düşüklük Var

Merhaba, daha önceden TurkNet müşterisiydim. Sonrasında bir süre operatör değiştirip tekrar TurkNet abonesi oldum. Yeni kurulumla birlikte modemden eskiden aldığım 50 mpbs hız yerine 35 mbps hız alabiliyorum. Türk Telekom ekipleri konuyu incelediklerinde bir sorun olmadığını modemle ilgili problem olduğunu belirttiler. Bunun üzerine modemde firmware update yapmama ve fabrika ayarlarına sıfırlamama rağmen bir çözüm sağlayamadım. Hat değerlerim aşağıda ekran görüntüsü olarak bulunmaktadır.

Altyapı sorgu sonuçları ne çıkıyor?

Merhaba, adres bilgilerimi girdiğimde görseldeki sonuç çıkıyor.

Telekom ekipleri binaya gelip ankastreden ölçüm yaptılar mı? Yani incelemeyi yerinde mi yaptılar? Modem hat değerlerinize göre hattın maksimum hızı 50 mbps bu şekilde zaten o hızı alamaz görünüyorsunuz… isteseniz tekrar bir destek kaydı açın. Bu süre içinde de farklı bir modem ile deneme şansınız varsa onu da deneyin.

Merhaba, telekom ekipleri geldiler hem ankastre hem de ev içindeki hattan ölçüm yaptılar. Sorununuz modemden kaynaklanıyor dedi ancak modemle ilgili bir problem olduğunu açıkçası düşünmedim. Modemin çalışmasıyla ilgili operatör değişikliği yapana kadar bir problemim yoktu çünkü. Modemle ilgili bir arıza olup olmadığıyla ilgili yapabileceğim bir test var mı modem değişikliği yapmadan? Belki o şekilde çözebilirim

Kendi modeminizi konuşunuzda veya bir tanıdığınızda da deneyebilirsiniz. Bunun dışında yazılım güncellemesi yaptınız ise modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurulum yapabilirsiniz. Bunun dışında aklıma bir çözüm gelmiyor maalesef. TT ekipleri ankastrede ölçüm yaptığı zaman yüksek değerleri siz de gördünüz mü? Yani ankastreye veya daireye yüksek hız geldiği halde mi modem bunu görmüyor diyorsunuz :man_shrugging::roll_eyes::thinking:

Gerçekten bunu bana yaptılar

1 Beğeni

Modemde snr 15 e sabitlenmiş, 8 e çekin 50mbps almaya devam edin…

2 Beğeni

48 mbps alabilirsin gibi duruyor. Snr 15 şuan
Benim altyapida 50 destekliyor snr 8 46 mbps mevcut hiz aliyorum max rate bende 53 mbps hat zayiflamam 16 dbi seninkinden daha fazlaa bile
Crc bende 0 bile

Merhaba. Snr marjını 15 seviyesinden 10 seviyesine düşürdüm. Şu anda 45 mbps hız alıyorum. Yardımcı olan tüm herkese çok teşekkür ederim. Telekom’a güvenip gidip modem alsam parayı çöpe atmış olacaktım. Herkese iyi forumlar dilerim

1 Beğeni

Çok sevindim @ertancetin. Destek veren ve yardımcı olmaya çalışan tüm forumdaşlarıma çok teşekkürler. İyi ki varsınız. İyi ki bu güzel ailenin bir parçasıyım :smiling_face_with_three_hearts: :pray: