Hız değerlerim hat değerlerimin çok altında

Merhabalar 1.5 hafta önce TurkNet 'e abone oldum. 16mbitlik paketi kullanıyorum. Hat değerlerimde 16mbit görünüyor ama hız testinde 2mbit alıyorum. kablolu bağlantı kullanıyorum. 2 farklı modemle denedim sorunum çözülmedi destek kaydı oluşturduğumda sorunun türknetle alakalı olmadığı söylendi. Hat değerlerim normalken hızımın bu kadar düşük olmasının sebebi nedir?

arkadaşlar defalarca teknik desteğe yazmama rağmen sorunun benden kaynaklı olduğunu söylediler. Türk telekomun port değişikliği yapması gerekiyor dedi bir abim. ne yapmalıyım???

Hat kablonuz telefon direğinden mi geliyor yoksa yer altından mı.
Eğer telefon direğinden geliyorsa yerinde destek ekibi talep edin. Bina içi kablonuzda ek varsa yak konnektör ile izole edin. Yak konnektör hakkında YouTube üzerinden bilgi alabilirsiniz.
Ve en önemlisi farklı bir modemle deneyin. Etrafınızdan bir kaç saatlik emanet bir modem temin edip kurulum yapın ve deneyin. Modem bir fark yaratmaz ise kayıt açın ve yerinde destek ekibi talep edin.

Büyük ihtimalle modemde sorun bar çünkü modeme kadar 12 mbit hız ulaşıyor. Birde pc ağ ayarlarını kontrol edin ve onarın.

ilk denemem farklı bir modem oldu. ama bir değişiklik olmadı. türk net bana yerinde destek ekibi gönderir mi. ve herhangi bir ücret öder miyim. sadece pcden denemedim birkaç farklı cihaz kullandım.

saturasyona takılmış olabilirsin