Hız değerleri çok değişken

Şuanda hız değerlerim çok iyi bu şekilde sabitleme yapabilirmiyiz ?
@EFG Abone No. 1203019

Hayır yapılamaz. Bu şekilde sorun yaşamanız olası.

Ama snr ayarlanabilen (keenetic, Asus) bir modem alıp, snr ı 3 e düşürebilirsiniz…

Merhaba

Bu şekilde kullanamazsınız. Modemi yeniden başlattığınızda hızınız düşecek ve snr 8 olarak kalacaktır.

Öyle bir modeme sahip değilim. Daha önceden de bu değerler denk gelmişti çok stabil çalışıyor test edildi yani ilk defa bu olayla karşılaşmıyorum.

o zaman sistem bizi atana kadar kullanmaya devam :slight_smile:

Alt yapı sorgulamada ne kadar hız çıkıyor ?

Ya modem hatalı gösteriyor yada çok saçma bir durum söz konusu

Sürekli düşüyor ilk vdsl bağlandığında 87 olması lazım. Şuanda 69 yazıyor.

Değerler ile işlem yapabiliyorum yaklaşık 12-13 mb/sn download yapıyor :slight_smile:

Bölge adana yazıyor hiç alakam yok istanbuldayım :slight_smile:

O zaman modem hatalı gösteriyor. :slight_smile:

Bunu türktelekom kısıtlıyor diye düşünüyorum. İlk vdsl bağlantısı yapıldığında değerler 145 mbit seviyelerindeydi.

Çok bir değişiklik olacağını sanmıyorum modem zaten 100 mbps alıyor görünüyor.

Hep bu değerlerde kalsa zaten vdsl den daha başka birşey istemem :slight_smile: ilk elektrik kesintisi ya da türktelekomun sistemi yeniden başlatmasıyla bu değerleri kaybedeceğim. Genellikle gece 2.10 çivarında bir yeniden başlatma oluyordu son 1 kaç aydır denk gelmedim. O zaman değerler düşecektir :frowning:

1 Beğeni

Modemin buluşma hızı değiştiği zaman online işlem merkezi üzerinden kayıt açarak destek alabilirsiniz.

Daha önceden 3-4 kez kayıt açtım bir değişiklik yapamadılar. Değerler düştüğü zaman tekrar deneyeceğim.

1 Beğeni

Olan şu:

Kapasite yüksek iken hat 8 snr 99999kbps ile buluşmuş. Sonra kapasite düşmüş. Ve hâliyle snr düşmüş.

Restart atsa hızı düşecek zaten, değerler normale dönecek

Evet sana katılıyorum, yeniden başladığı anda atınca düşecek.