Hız be ping sorunu yeni abone

Merhaba abone no:2097002 30 dk önce internetim aktif oldu fakat aşırı derecede ping ve hız kaybı yaşıyorum fiber 100 mbit internet kullanıyorum yetkililer bir kontrol edermisiniz rica etsem

1 Beğeni

Testi kablolu olarak yeniden yaparmısınız?

1 Beğeni

Kablolu test yaptım ping neden bu kadar yüksek reis daha yeni abonenizim aranıza yeni katıldım ilk günden hayal kırıklığına uğramak istemiyorum yardımcı olurmusun ping ve hız konusunda ping öncelikli​:blush::pray:

Öncelikle TurkNet ailesine hoşgeldiniz. :hugs:
Sorununuzun incelenmesi için öncelikle Destek Kaydı açmanızı öneririm.

1 Beğeni

Destek kaydı açtım da siz düzeltemezmisiniz hızımı ve pingimi

Nerede oturuyorsunuz ve test sunucusunu turk.net olarak seçip sonucu paylaşabilir misiniz ?

O attığım test türk net sunucusu ile atıldı hatayda oturuyorum bundan önce türk telekom kullanıyordum pingim 3 tü

turknette hatlarımız interleaved ile bağlandığı için ekstra bir ping mevcut üstüne ana bağlantımız sadece istanbulda olduğu için veri direkt istanbula gidiyor ancak hataydan istanbula gidene kadar kaç sunucuya uğradığına bağlı olarak pingler değişebiliyor. Ben samsundan 16 ping ile TurkNet 'e bağlanıyorum ama samsundan samsun türk telekoma 26 ping ile bağlanabiliyorum.

Fiber hatlarda interleaved profil yok

Hatayda Istanbul turk.net sunucusuna bağlantınızın kablosuz olarak o değerlerde çıkması normal. Oyunlarda ya da sitelerde ping değerleriniz önceki sağlayıcınızla benzer şekilde çıkacaktır.

Anladım yani speedtestteki ping pek önemli değil mi ordakş ping düşme ihtimali yokmu veya 100 mbit hız alma şansım yok mu eğer siz yapabilirseniz çok sevinirim hattımı 100 tanımlarsanız testi kablolu da yaptım 70 i geçmiyor

Merhaba modem arayüzündeki hat değerlerinizi paylaşır mıssınız?

Fiber de hat değerleri olmaz diye biliyorum

Kusura bakmayın fiber yazısına dikkat etmedim.

Kablolu şekilde 70’i geçmemesiyle ilgili ;

bilgisayardaki ağ sürücülerini güncelleyin
Hız testi yaparken CPU %100 e ulaşıyor mu kontrol ediniz.
Ayrıca nperf üzerinden testi yapınız.

Estağfurullah önemli değil yardımcı olabilirseniz sevinirim :pray:

Nperf te yaptım böyle geldi fakat speddtest te niye bötle geliyor ve şu ping sorunu

Sunucuyla alakalı. Şu anlık bir sorun gözükmüyor.

Anladım tek sıkıntı şu ping sorunu neden böyle anlamadım ve dna değiştirmeye gerek varmı sizce eğer değiştirmeye gerek varsa hangisini kullanmalıyım

Bende Hatay’da oturuyorum. Pingim o civarlarda
Ping’e çözüm yok maalesef.