Hız Bağlantı Sorunu ve Çözülmüyor

Merhabalar, 4. aydan beri bağlantımda kopmalar ve hız düşüklüğü meydana gelmekte. Bir destek kaydı kapanıyor başka bir tane açıyorum. Bu zamana kadar böyle bir sorun yaşamamıştım. TT ekiplerine ilettik çözülecek dendi. Ertesi gün müşteri h. tarafından aranıyorum ve ekiplerin sorunu çözdüğünü söylüyor. Birkaç gün deneyeyim diyorum sorun aynı şekilde devam ediyor. Hızım 50mb sabitleniyor fakat yine çözüm olmuyor…
Yani 4. aydan beri sürekli destek kaydı açıyorum ve en son modem kaynaklı sorun denildi. Modemi servise gönderdim herhangi bir sorun yok deyip geri gönderdiler. Hızımı tekrar 75mb çıkarttılar.
Şuanlık bağlantı kopması yaşamıyorum fakat internet hızımı verimli kullanamıyorum. Evet HER ŞEY kapalıyken hız değerleri normal fakat bir şey indirmeye kalktığım zaman 70mb aldığım hız 10-20mb kadar düşüyor. Sorunum bir an önce çözülmesini ve yardımlarınızı bekliyorum.

Merhabalar,

Dilerseniz bunun için Online İşlemler - TurkNet & 0 850 288 80 80 üzerinden “Performans” başlıklı bir destek kaydı oluşturun. Devamında kayıt numaranızı buradan paylaşırsanız ben de gereken incelemeyi ve takibi sağlayacağım.

Destek Numarası: 53372865

1 Beğeni

Bir şey indirirken aynı zamanda yükleme yapıyor musunuz, upload kullanımı ne durumda?

Hiçbir şey yüklemiyorum sadece indirme işlemi yapıyorum ve 5mb kadar düştüğünü gördüm :slight_smile: TT ekipleri geldi bağlantında sorun yok dediler. Beraber gözleri önünde test ettim 5mb gördük. Bana resmen şu cevabı verdi “DAHA NE İSTİYORSUN” sen hem bir şey indireyim hem de kullanayım istiyosun dedi…

1 Beğeni

Adamlar doğru söylemiş indirme yaparken bütün herkes de düşer bu bir sorun değil.

Evet haklısınız 8mb indirme hızıyla; 70mb olan hızınız 7mb düşer… Bu nasıl mantık ya. Ayrıca hız düşmez demiyorum bu kadar düşmez diyorum

1 Beğeni

Buyur güzel kardeşim görsel olarak ta atayım boşa üzme kendini bu bir sorun değil çünkü. Seni çok rahatsız ediyorsa indirme yaptığın programda (mesela steam, dowload manager gibi) indirme hızını ayarlayabilirsin.

indirme yaparken

2 Beğeni

Yükleme yaparken teknolojiden ve paketten dolayı bu şekilde düşme olur, çift fiber giren sistemleri kullanırsanız etkilenmez, mesela metro ethernet aboneliği
İndirme yaparken aynı zamanda yüksek oranda yükleme yapmıyorsanız hızınız indirdiğiniz kadar azalır.

1 Beğeni

Bilgi için teşekkürler.