Hız Arttırma Sorunu

Merhabalar. Şuan Kullandığım altyapı değerleri "75Mbit Download/8Mbit Uplaod"Lakin Modemin XDSL istatistiklerinde Daha yüksek download/upload alabildiğimi görüntülememe rağmen, TurkTelekom Santraline gidip ölçüm yaptırdığımda bu yüksek sonuçları görebilmeme rağmen Türknetin Bana Paketlerde Maksimum 75i gösteriyor. Bilet açtığım zamanda Teknik Ekipte veremiyoruz diyor. Biliyorum şuan kullandığım internet yine türkiyeye göre hızlı ama fazla dosya yüklemem gerektiği zaman sıkıntı yaşıyorum. Bunu Teknik desteğe nasıl anlatabilirim?
+
Bana Önceden Yazılan Cevapta 4mbit upload maksimum sınırırınız denirken şuan 8mbit oldu dedikleri yalan oldu. Bunuda Kabul Etmiyorlar.

Dostum şöyle söyleyeyim. Çalışan arkadaşlar aslında yalan söylememiş. Upload’ı 8 mbps yapan Turk Telekom. Haziran başı ya da sonu bu hızlarınız 4’e düşecek. Bundan dolayı bu bilgiyi vermişlerdir.

2 Beğeni

Uploadı daha fazla artırmanız mümkün görünmüyor. Türktelekomun normal kısıtlaması 4 şeklinde fakat pandemi dolayısıyla 1 hazirana kadar 8 e çıkarıldı. Tekrardan 4 e düşecektir.

2 Beğeni

Upload kısmına cevap verilmiş zaten. Download kısmına cevap vermemiz için modem arayüzünden hat değerlerine bakmamız gerek.

peki diğer oparatörler nasıl daha yüksek upload verebiliyor?

Türk Telekom ADSL’de 1 mbps VDSL’de 35 downloadda 3 mbps upload daha üstü downloadlarda ise 4 mbps upload tanımlıyorlar. Türk Telekom upload hızlarını 2 katına yükselltiği için ben 6 sizde 8 alıyorsunuz şuan.

Daha fazla upload olanlar ya YAPA altyapısıdır ya da fiber altyapısıdır.

Şunu Anlayamadım Kusura Bakmayın. Ben TurkTelekom Santralinde Ölçüm Yaptırdığım zaman 100mbite 20mbit paket önerilmişti lakin taahütlüydü. Bu Paket Onlara Özelmidir diyorsunuz?

Fiber altyapınız varsa 20 upload verebilirler ama bu onlara özel değil, diğer fiber iss’lerde verebilir.

1 Beğeni

altyapım eskiden fiberdide evde yangın çıkınca bütün kablonun değişemsi gerekti ekipler vdsl yapmışlar

öncelikle geçmiş olsun. Eğer illa ki upload gerekli diyorsanız diğer iss lerin modeme kadar fiber tarifelerine bakabilirsiniz. Telekom ortak altyapısından verilebilecek maksimum hızların bilgilerini arkadaşlar yukarıda vermişler zaten.