Her akşam ping ve kopma sorunu

her akşam saatlerinde kopmalar yaşamaya başladım test sonuçlarım sürekli değişken download ve upload da sıkıntım yok fakat pingim sürekli değişiyor ve internetimde kopmalar yaşıyorum artık sıkıldım bu durumdan akşamları ne bir oyun oynayabiliyorum ne de bir film izleyebiliyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

Kopma sırasında ki modem loglarını da gönderir mısınız

nerden bakabilirim bilgi verirmisiniz

1 Beğeni

Öncelikte modemin kaç yıllık modemden kaynaklı olabilir

max 1.5 yıl olmuştur

bunu yazarken yine koptu

@ModeratriX bakalım müsait mi

1 Beğeni

maalesef başka bir modemim yok

hiçbir şekilde fiziksel hasar görmemiş max 1.5 yıllık modemden kaynaklanıyor olabilirmi bilgim yok mazur görün

Modem menülerinde olması gerek.

Bu tdw9970v3 sanırım.

Bunda logları göremiyordunuz, root atınca açılıyordu diye hatırlıyorum. Menülere bir göz atın

Destek kaydı bırak istersen baksınlar

bulamadım hocam dediğiniz model evet

evet sıfırlanıyor sürekli

0.1 veya 0.2 ± oynamalar var aşırı farklı bir durum yok

51395764 Destek kaydım

1 Beğeni

Destek kaydınız üzerinden size büyük ihtimalle iç tesisat şeklinde dönüş olacak. Bu bağlantı kesilmesini sadece akşam saatlerinde mi yaşıyorsunuz yoksa tüm zamanlarda mı? Eğer tüm zamanlarda bir bağlantı problemi varsa ilk olarak modeme gelen kabloyu kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın. Sonrasında modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp (kurulumu biliyor iseniz) tekrar kurulum yapın. Ve mümkünse farklı bir modem ile deneyin veya Kendi modeminizi VDSL hizmeti alan bir hatta deneyin.

1 Beğeni

Herhangi yeni üretim bir cihaz da olabilir. :man_shrugging:

3 Beğeni

genelde akşam saatleri modeme direkt bağlı başka modemden deneme fırsatım maalesef bulunmuyor modemi resetlemeyi denedim bugün içinde türk telekom kontrol edip geri dönüş yapılıcak denildi destek kaydı üzerinden beklemedeyim gelişmeleri tarafınıza aktarıcam çok teşekkür ederim şimdiden

3 Beğeni

Umarım kısa sürede problem giderilir. :pray:

2 Beğeni