Hattımdan alabildiğim maksimum hız neden düştü

TurkNet’e geçme sebebim download hızından kaynaklıydı ve bana 75mb ye kadar hız verilebileceği söylendi. İnternet bağlandığında en fazla 54mb hız alıyordum bunun nedeninin saha dolabına olan mesafe olduğu söylendi , tamam dedim. Ama sonrasında düzenli bir düşüş başladı 30mb lere kadar gelmişti. Yaklaşık 1.5 hafta önce destek kaydı oluşturdum ve 30 olan hızım 24 download ve 6 upload şeklinde güncellendi. Ben neden 75mb paketi alıpta bu kadar kayıp yaşıyorum bana neden olarak hattınızın desteklediği maksimum hız 24 tür dendi peki ben önceden nasıl 54mb hız alıyordum ve neden bana 75mb lik paket satıldı.

Merhaba, modeme gelen hat değerlerinizi atablir misiniz.

Selamlar @Crax, bölgedeki yoğunluk artmış ya da kablolar yıpranmış olabilir. Bakır kablo üzerinden alınan hizmetlerde %30 hız kaybı yaşanabiliyor. Hat değerlerinizi iletirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

%30 a lafım yok zaten 50mb civarında olmasını istiyorum en azından ama 75mb lik paketten 24mb hız almak garip değil mi.

Selamlar , Hat değerlerim yukarıda attığım ekran görüntüsünde bulunmakta yardımcı olabilir iseniz sevinirim.

snr değerleriniz düşmüş bölgesel bir problem olabilir attığınız ss e göre max 27 mbps alabilirsiniz

port değişimi ve altyapı kontrolü talep ederseniz yardımcı olacaklardır ekipler