Hattımda Hız Kısıtlaması Var Mı?

Merhabalar. TurkNet 'e ilk abone olduğum zamanlar 100 mbps hız alıyordum fakat bu hız sonradan 65 mbps ye düştü. Eski modemim varken zaman zaman yaşanan kesintilerden dolayı limit koyulduğunu düşünüyorum. Şimdi yeni modem aldım. Atanabilir hız 100 mbps üzerinde fakat bağlantı hızı 69 mbps yazıyor.

Farklı snr değerleriyle ekran görüntüsü aldım. İnceler misiniz?

Burada snr değerim modemdeki varsayılan olarak ayarlı değer 8 snr:

Burada snr değerini düşürdüm, 5 snr yaptım:

Değerleri inceler misiniz? TurkNet tarafından hız limiti koyulduğunu düşünüyorum. Modem üreticisi de öyle dedi. Tekrar 100 mbps hızı almak istiyorum. TurkNet 'e bu limitin arttırılması için talep oluşturdum fakat limit yok diyorlar. En son modem üreticisi paketi tekrar tanımlasınlar artar dedi. Tekrar destek talebi açtım, arayacaklarmış bekliyorum. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda? Teşekkürler.

TurkNet Online İşlemler Merkezi - Yardım Merkezi - İşlem - Paket Tarife Kampanyamla İlgili Destek İstiyorum bu adımları izleyerek destek kaydı oluşturunuz. Temsilciye 100 atama yapılmasını istediğinizi belirtirseniz yardımcı olunacaktır.

2 Beğeni

Bu talebi oluşturdum. Beni aramışlar ama ulaşılamamış. Tekrar arayacaklarmış. Talebimle birlikte direkt tanımlarlar diye düşündüm ama arayacaklarına göre tanımlanmayabilir diye düşünüyorum. :roll_eyes:

Arayıp sesli onay aldıktan sonra tanımlama yapılacaktır.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, bekliyorum, gelişmeleri paylaşacağım. :slight_smile:

Paketler kısmında 100 atanmış yazıyor zaten ama teknik bilgiler kısmında 69 mbps yazıyor. Umarım arttırırlar…

Paket olarak 100 verilmiştir ancak atama sırasında sorun olmuş olabilir. Rice ederim , iyi akşamlar dilerim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Paket kısmından ilettiğim talebimle tekrar paket/hız tanımlaması yapmak yerine başka bir destek bileti açtılar, teknik ekip arttıracak denildi ama sanmıyorum yine aynı hikaye olacak gibi gözüküyor. Türk Telekom a arıza kaydı açıp 36 saat bekletirler ve yine iç tesisat derler gibi duruyor. Oysa hat değerleri öyle göstermiyor…

Yine iç tesisat kaynaklı olabilir deyip Türk Telekom a ilettiler

Arka planda incelenmesi için ilgili birime iletiyorum.

1 Beğeni

Teşekkürler beklemedeyim

Rica ederim,iyi günler dilerim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Bu arada bana ait bilgi var mıydı elinizde ilettiniz? :slight_smile:

Profilinizden abone numaranıza ulaştım.

2 Beğeni

Az evvel bağlantım gitti ve atanabilir hızım 100 iken 84 e düştü. Dsl ışığı da kırmızı yanıyor, internet yok. Sanırım hattım için çalışma yapılıyor. Modemi kapatıp açmıyorum. Beklemedeyim.

103 iken
Önce 88
Sonra 84
Sonra 82
Sonra 81
Sonra 80
Sonra 79
Sonra 74…

Gittikçe düşüyor o ve snr değeri

Farkedince değerleri sizinle de paylaşmak istedim

2 saattir internet yok, modemi kapatıp açmıyorum belki bir çalışma yapılıyordur diye @Baran

Edit: modemi kapatıp açtım internet geldi. Atanabilir hız tanımlaması yapılmamış henüz.

Güncel durum hakkında bilgi yazayım. TurkNet aradı, ilk defa hızınız kısıtlanmış gibi gözüküyor ama Türk Telekom limiti arttırmamış dedi. Tekrar Türk Telekom’a arıza kaydı açtılar. Beklemedeyim.

Az evvel dünki gibi internetim kesildi, dsl kırmızı yanıyor. Gelişmeleri paylaşmak için yazıyorum, takip edenler vardı. Sonuçlar için beklemedeyim.

Kesinti olunca snr değeri 7.4’e düştü:

Normalde snr düşmüyordu. Varsayılan 8 olarak ayarlı.

Edit: Modemi kapatıp açtım internet geldi. Hız durumu aynı.

Snr düştükçe hat kopar. O yüzden internet yoktur…

Sıfırlayıp kurulum yaptıktan sonra modemde hiç bi ayara dokunmadan beklemek olacaktır.

O zaman ki değerler ne çıkıyor bakalım.

1 Beğeni

Merhaba,
Size tavsiye farklı bir modemle deneyin. Örneğin TP-Link TD-W9970V3 kolaylıkla bulup deneyebilirsiniz.

Merhaba. Modemi yeni aldım. 1 haftadır kullanıyorum. Önceki modemimde de hız değeri aynı yazıyordu. :slight_smile:

Merhaba @Bip, konu şu an uzman ekiplerimiz tarafından kontrol ediliyor. Hizmetiniz üzerinde incelemeleri ve işlemleri tamamladığımız zaman size net bir cevap veriyor olacağız. Gelişme oldukça iletişime geçeriz. Bende konuyu buradan takip edip size yardımcı olabilmek için elimden geleni yapıyor olacağım.

1 Beğeni