Hattım farklı dolap üzerinden bağlandı?

Yarına size oluşturulmuş bir ekip randevusu var. Kuruluma gelecekler ve yerinde destek olacaklar size… Kurulum işlemleriniz tamamlandıktan sonra bir sorun yaşanırsa TT tarafına durumu iletip sizin için takibini yapacağız.

Arkadaşlarım sizinle iletişimdeler zaten. Bende farklı bir durum olursa size destek olmaya devam edeceğim. Bilginiz olsun. Şimdilik sadece beklemenizi rica ediyorum :upside_down_face:

2 Beğeni

Aynen teşekkür ederim yarın türket ekiplere gelecek onlar duruma bir bakacaklar duruma göre TT ekiplere bildirilecekmiş
Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için :slight_smile:

2 Beğeni

Sorun yaşadınız mı kurulum sonrası? Aldığınız hizmetten memnun musunuz?

2 Beğeni

Yazmadıgına göre sorun hallolmus galiba keşke kimse hiç sorun yaşamasa turknette

4 Beğeni

@Sakalli, bunun için TurkNet olarak çok çalışıyoruz :star_struck:

2 Beğeni

Yok hocam hala sorunum devam ediyor uğraşmayı bıraktım ya TT ekipleri iş yapmıyor. Modemden kaynaklı olablir dediler modem değiştim yine aynı artık saat başı modemi aç kapa yapıyorum bu şekilde idare ediyorum.
İlginiz için teşekkürler

1 Beğeni

@iflay8, bu durumu bana özel mesaj üzerinden detaylıca müşteri numaranızla birlikte iletir misiniz? Ben size yardımcı olmaya ve destek vermeye çalışacağım.

2 Beğeni

Şu an bağlantınız yapıldı ve kullanıyorsunuz ama belli bir süre sonra internet kullanılmaz hale mi geliyor? Biraz detay verirseniz daha net anlaşırız Enes Bey de ona göre aksiyonlarını iletir. Bir de mümkünse modem ara yüzünden hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

2 Beğeni

Farklı sorunum bu konuyu size zahmet kapatın Ben tekrardan yeni konu açarım

Tamamdır isteğiniz üzere konuyu kapatıyorum.