Hattım 100mbps destekler mi?

Merhaba hattımın değerleri nasıl 100mbps destekler mi?

desteklemesine destekler de sen zaten halihazırda 75 mb alıyorsun. sen sınırsız extra pakette değilmisin. 100 mb sınır olan. eğer paketteysen bu değerlere göre 100 ü görmen lazım. ama bilmediğim bir 75 lik paket var da sen ordaysan hemen sınırsız 100 e geç :slight_smile:

Teşekkür ederim sağolun TurkNet’e 100mbps geçiş yapabilir misiniz diye soruyorum Bana sistem 100mbps geçişe izin vermiyor diyorlar destek kayıdını kapatıyorlar da onun için sormak istedim.

Sistem verilebilirlik düşük ise geçiremiyor olabilirler.

O nedir?
20 karakter

TurkTelekom’un o hat için belirlediği hız. Max hız ne kadar yüksek olursa olsun bazen geçirilemiyor diye biliyorum.

Hizmet Verilebilirlik demek istedin sanırım :slight_smile: örnek veriyorum modemine gelen max hız 130 mbps’lerde ama hizmet verilebilirlik 82 mbps mesela onun üzerine çıkamıyorsunuz.

1- Bu şey DSLAM kilidi değil mi?
2- Bunu TurkNet destek ekibi destek kaydında güzel bir şekilde belirtse daha iyi olmaz mı sizce?

1- Hayır ilgisi bile yok. Telekom TurkNet’e veya diğer 3.parti iss’lara diyorki kardeşim sen bu hızın üstüne çıkamazsın yol benim.
2- Olabilir tabiki.

1- Hmm anladım
20 karakter… … … … … … … … … … …

20 Karakter sınırı kaldırılıyormu acaba bunu bir araştıralım.

Yani 100mbps’e geçmem inkansız mı :thinking: :lying_face: :pensive:

75 de gayet yeterli bir hız.

Kafama takılan bir soru var arkadaş soru aynı olduğu için başka bir başlık açmak istemedim…

Arkadaşlar TurkNet e başvuru yaptığım da altyapınız 16 mbps hızı destekliyor dediler bende tamam dedim lakin 2 veya 3 gün sonra TurkNet Online İşlem Merkezi ne baktığımda 35 mbps paketi alabileceğim yazıyordu. Bugün ise 75 mbps hız yazıyor daha abone olalı 1 ay olmadı altyapı çalışmasıda yapılmadı… şimdi 75 mbps hız için başvuru yaptım bir problem yaşarmıyım?

Teşekkür ederim
@krmkktrk kardeşim senden de özür dilerim başlığına burnumu sokmuş gibi oldum

Aradan yarım saat geçmedi hemen geçiş sağlandı çok şaşırdım nedir bu hız TurkNet :slight_smile:

2 Beğeni

Bende 75 mbps yazıyordu TT taahhütüm bitmemesine rağmen geçiş yaptım telekom altyapı yok diyor 15mbit alabiliyorum en fazla!

cahilliğime yorun. turknette bir de 75 mb lık paket mi var. ben 16 adsl, 35 vdsl ve 100 extra vdsl diye paketler var diye biliyorum.
sanırım herşey bölge altyapısıyla, bölgedeki kullanıcı yoğunluğuyla, abone iç tesisatıyla ile ilgili. vadedilen hizmet aynı ama bu değişkenler farklı olduğu için herkes ayrı ayrı hız alıyor.
@BurakDURHAN
@bonuskafa

16, 35, 50, 75, 100
20 karakterin

50 ile 75 bana hiç teklif edilmedi. sadece 16, 35, 100 edildi. zaten turknetin sayfasında da 50 ile 75 i görmedim. bana 100 teklif ediliyorsa hayli hayli 50 ile 75 de teklif edilebilirdi.
pek sorun değil ama turknetin en çok sevdiğim olayı sade bir paket anlayışı vardı. ya sınırsız adsla ya da sınırsız vdsl diye. daha sade olsa iyi olur bence :slight_smile:

Ben abone olurken daha 1 ay bile olmadı altyapınız 16mbps destekliyor denildi şimdi ise 75 mbps hız alıyorum :slight_smile: 16,35,75,100 mbps hızlar var altyapınıza göre limit söylüyorlar ama bence en düşüğünü söylemeyi daha çok tercih ediyorlar