Hatti̇m destekledigi hâlde paket degisikligimi saglamiyorlar bu konuda yardima ihtiyacim var

hat degerleri
HAT DEĞERLERİM BU ŞEKİLDE

VDSL KULLANIRKEN VDSL’e GEÇİŞ SAĞLANDI

VERILEN CEVAPLAR

HAT DEĞERLERIMI KONTROL ETMEDIKLERINDEN EMINIM 75MBIT VERSELER ALACAGIM SORUNSUZ AMA TALEP ETTIGIM HÂLDE GECISIM SAGLANMIYOR

INTERNET ALT-YAPI SORGU SITELERINE GIRIP SORGULADIGIMDA BILGILER YANLIS BIR SEKILDE GIRILMIS VE 16MBITE KADAR DESTEKLEDIGINI SÖYLEMEKTE SISTEMSEL OLARAK PROBLEMIM YOK 3 GUNDUR DESTEK BIRIMINE SUREKLI DESTEK KAYDI OLUSTURUYORUM KIMSE PAKET YUKSEKLIGINI GERCEKLESTIRMIYOR KOPYALA YAPISTIR CEVAPLARLA KARŞILAŞIYORUM BU KONU HAKKINDA DAHA ONCE BOYLE BIR SORUN YAŞAYAN OLDUMU MERAK EDIYORUM

ALTYAPI SORGU SITELERI GUNCEL DEGIL

Netspeed üzerinden sorgulama yapıp çıkan hız yüksekse paketinizi 100 megabitlik pakete getirsinler 75 megabit diye bir paket yok, benim alt yapım destekliyor geçirin diyince geçirmeleri lazım en kötü, dh forum da konu açın orada yetkililer var cevap veriyorlar.

1 Beğeni

Öncelikle capslock tuşunuz bozuk olduğu için geçmiş olsun dilerim. Altyapı Sorgu siteleri tek bir yerden alırlar sonuçları. Elle girilen bir şey yok. 16 çıkmasının nedeni VDSL port olmaması olabilir. Üç gündür sürekli kayıt açtığınızı belirtmişsiniz neden sürekli kayıt açıyorsunuz? Tek bir kayıt açmanız yeterli. Farklı bir modem ile hat değerlerinizi teyit edin. Doğru göstermiyor olabilir. Hattınızın sağlıklı çalışabileceği hız 55-60 mbps diye tahmin ediyorum

2 Beğeni

Vdsl portu dolduysa 16 mbps göstermesi normal. Bir ara bende de öyle gösteriyordu. Hattınız destekliyorsa İnternet Paket Değişikliği bölümünden paket değişikliğini talep edin.

Altyapı sorgulamaları elle girilebiliyor. Bulunduğum yerde altyapı yok ama 82 mbps çıkıyor. Telekom ekipleri benim dairemin bilgisini değiştirdiler. Adsl 15mbps çıkıyor şuan diğerleri hala 82mbps.

girdikleri şey bbk kodunun sisteme tanıtılması. Yani bir mahallede sizin eve 82 diğer evlere altyapı yok uyarısı çıkması çok abes geldi bana.

Bende de öyle çıkıyordu TurkNet 'e geçmeden önce geçtikten sonra fark ettik aslında altyapı olmadığını da söylediler sürekli kayıt açarak arayarak söyledikten sonra ekipten bi tanıdık yanlış o bilgi onu değiştireyim dedi ve öylelikle değiştirdiler.

3 Beğeni

Port olmasa bile sonuçta bu adam aktif vdsl müşterisi, aynı port üzerinden hız yükseltme işlemi yapacaklar portla bir işi yok bu arkadaşın.

1 Beğeni

75 mbit paket olmadığı bilgisini nerden kimden aldınız. Neden yanlış bilgi veriyorsunuz

2 Beğeni

Varmı 75lik paket Benim bildiğim bir 35 birde 100 megabit var 35 85 TL 100de 95.

16-35-50-75-100 mbps paketler var ve ayrıca altyapıya göre aradaki hız değerlerine göre de profil tanımlaması da yapılabiliyor.

1 Beğeni

Paket değil onlar hız profilleri, aslında teorik olarak yasin in dediği doğru bir özgür iletişim var bir de özgür iletişim ekstra. Diğeri de yapa zaten.

1 Beğeni

Paket olarak öyle birşey yok malesef 2 paket var zaten senin alt yapın 50 destekliyorsa 100lğk paket olur ama hız profili olarak 50 verirler sana.

1 Beğeni

75 paketi bende yok sanıyordum ama varmış. :slight_smile:

Öncelikle caps lock için üzgünüm :blush: bu konu hakkında ne yapmam gerekli aktif olarak vdsl hat kullanıyorum 35mbiti alabiliyorum hat değerlerim 100mbit olmasa bile 75mbit rahat alabileceği kanaatindeyim ısrarla yükseltme işlemim başarısız oluyor tekrar kayıt açıyorum aynı şekilde karşılık veriyorlar yapmam gereken ne ise yapabilirim sonucta parasi ne ise ödeyeceğim portum gozukmese bile ben bu vdsl hattı kullanmaktayım öncelikli olarak sürekli aynı cevaplarla karşılaşmaktan bıktım usandım ne yapmam gerektiği hakkında bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilir ise çok sevineceğim

Merhaba Bip öncelikle 4 veya 5 kez paket değişikliği talep ettim sonuç olarak aynı değişimi gerceklestirmiyorlar

Bu görsel sizin hattınızın en sağlıklı ve sorunsuz çalışacağı değerleri gösteriyor. Hattınız 50 mbps de alabilir ama verilebilirlik önemli. Örneğin benim hattımın verilebilir hızı 40 mbps ben kayıt açıp hızımı 50 mbps çektirmiştim. Ama gelin görün ki hızım 44 mbps maksimum u geçmiyor modem arayüzünde maksimum hat değeri 92 mbps olmasına rağmen en sağlıklı alabileceğim hız 40. 40 mbps lik tarife olmadığı için şimdi o hıza da dönemiyorum. 35 mbps alıp 2mbps lik eksik upload almak istemiyorum. Böyle kaldım Asus modem de yoğun kullanım olduğunda çılgınlar gibi CRC üretiyor. :sob:

Çok şükür geçiş sağlandı :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Hayırlı olsun sorun çözüldüğüne göre konu kapanabilir.