Hatta gelen maksimum hızın düşmesi

Arkadaşlar bugün itibarı ile hattıma gelen maksımum hız 65 mb den 40 mb düşürülmüş ve bana sağlanan 35 mb lık hız 21 mb a düşürülmüş olarak gözükmekte. Bana herhangi bir bilgilendirme yapılmadan böyle bir şey nasıl yapılabilir ? Desteğe yazdım ama geç cevap verecekler siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Bu tarz sorunlar yaşanıyor bende yaşadım bildirdiğiniz zaman düzeltmesini yapıyorlar merak etmeyin

Hat değerlerinizi atarmısınız

Buyrun

İnşallah ama TurkNet kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşandığı zaman sürekli sıkıntı türk telekomdan kaynaklı deniliyor. Ben turktelekomdan memnun olmadığım için TurkNet 'e geçiş yaptım ne anlamı kalıyor turknetli olmanın

Sorunun saha dolabı kaynaklı olduğunu düşünüyorum hat değerleriniz gayet iyi 22mb sabitlenmiş TurkNet Online İşlem Merkezi den teknik bilgilerde ne kadar hız alıyorsunuz ayrıca crc birikimi kaç günde arttı

Aldığım hız bu ve crc hataları bu sürede alındı

Fazla o sürede hattjnızda ek, splitter var isekaldırın eki splittersiz deneyin onun haricinde modemi resetleyip tekrar kurulum yapın yine aynıysa sorun büyük ihtimal ile saha dolabı kaynaklı bende buna benzer bir sorun yaşamıştım Max hızım düşüyordu ve crc artıyordu. Destek kaydından temsilciler çözer çünkü 13db de o 35mb paketten 22 almak mantıksız

Hattımda ek splitter vs bulunmuyor, daha yeni cat6 kablo bağlattım ve direk modemden telefon kutusuna eksiz bağlantı var. Saha dolabı kaynaklı büyük ihtimalle ama bu hatanın benden kaynaklı olduğu kılıfı uydurulacak büyük ihtimalle nasıl bir yol izlemem gerekir sizce? TurkNet turktelekom saha ekiplerine bilgilendirme verildi mesajı attı destekten

paketine tanımlanan hızı düzeltirler Max hızını port değişimi yapmış olabilirler veya mevcut kullanıcılar paketini yükseltmiş ve yeni gelen kullanıcılar vardır o yüzden düşme söz konusu olabilir

Gerçekten şaşılası bir durum gerekli bilgilendirmeleri TurkNet 'e ilettim nasıl sonuçlanacak bakalım. Sizde böyle bir problem yaşamışsınız nasıl çeözümlendi acaba ?

Beni. Sorunum dediğim gibi Max hızının up ve down kısmında 10mb kadar düşme oldu normal hızımda sorun yoktu pekte önemli değil di derken saha dolabından hırsızlık olayı oldu :grinning: kablo fln yenilediler Max hızlarım arttı crc de düşmeler yaşandı

1 Beğeni

Bende bununla ilgili bir destek kaydı oluşturdum şimdi. Son dönemde sokaktaki kabinde çok fazla TT personeli görüyorum. 160 Mbit destekleyen hattım 125’lere geriledi. SNR düştü CRC hataları arttı. Bakalım bir gelişme yaşanacak mı

1 Beğeni

SAHADA FİZİKSEL SORUN TESPİT EDİLMİŞTİR telekom sistem mesajı geldi, arıza olduğu belliydi devamını bilgilendiricem

Maksimum alınabilir hat degerleri çoğu bölgede düşürülmüş.

Dün destek kaydı oluşturmuştum. Ulaşılabilir hızın ve SNR Marjının düşüşüne ait bilgi verdim. CRC hatalarındaki artıştan bahsederek “PERFORMANS” sorunum olduğundan bahsettim. Bu kaydı oluşturmak için “Hız Düşüşü-Performans” başlığını kullanmam gerekti. Tabii destek kaydına bakan arkadaş mesajımı okumadan direk kopyala-yapıştır bir cevap ile hızınızda bir sorun yok hız sorunu olan saatlere ait hız testi sonuçlarını istedi. Karşılığında mesajımı okumuyorsunuz PERFORMANS sorunu var CRC var dedim. Bakalım ne diyecekler tekrar çok merak ediyorum.

TurkNet Destek Kaydına cevap veren arkadaşlar ya sorumsuz davranıyorlar yada çok kötü bir eğitim ile işe başlamışlar konudan habersizler.

1 Beğeni

Desteğe açtığım sorun kısa süre içerisinde çözüldü dün. Hatanın tt kaynaklı olduğunu belirttiler. Maksimum alabildiğim değer eski haline getirildi .

1 Beğeni