Hatay iskenderundaki TürkNet kullanıcılarına yardım

Bugün 9. Gün herhangi bir gelişme yok.

bende de aynı ben geçen ay bunla ilgili kayıt açtım 1 ay sürdü bir sonuç alamadım bir de şu aralar biliyorsundur 1 haftadır yağmur yağıyor sanıyorum onun etkisiyle de biraz daha kötü oldu benimde kaydım açık bekliyorum. :pensive:

@ModeratriX Etiketlediğim için kusura bakmayın. Sorunumuzla ilgilebilecek teknik detaya sahip biri var mı? Sorunumuz hâlâ devam ediyor.

Ping konusunu içeriye ilettik. Sizden traceroute testlerini istemiş olmalılar. Eğer istemedi iseler onları gönderin bir kontrol etsinler. Bunun dışında deneme amaçlı statik IP alıp kontrol edebilirsiniz… Bunun dışında destek kaydı üzerinden gelecek cevabı beklemekten başka yapılabilecek bir şey yok maalesef. Ben gün içinde tekrar ileteceğim.

Defalarca ilettim. Sorun yok dediler ama sorunu yaşamaya devam ediyoruz. Bugün öğlen düzeldi 1-2 saatliğine sonra tekrar bozuldu.

@ModeratriX yani bu sorun ile ilgili kayıt açtım ping testinde 10 ms lik bir fark oluyor tracert testinde ilk 3 bağlanılan server başka son 2 bağlanılan TurkNet serverı başka bu önceden böyle değildi kayıt sonunda bir sorun yok dediler iskenderunda kim sanayi 67 ci santrale bağlıysa bu sorun var merkez 35 ci santrale bağlı arkadaşım var onda böyle bir sorun yok.

Bazen saturasyon çözümü için trafik yönlendirme işlemi yapıyorlar. Bu trafik yönlendirme işlemi sonunda eğer olumsuz yönde etkilenen aboneler olduğunda tekrar Network ekibi kontrol ediyor gerekli işlemleri yapıyor diye biliyorum.

Olabilir ama biz arıza kaydımızda nasıl anlatacağız bunu müşteri temsilcisine böyle böyle bir sorun var yılbaşından bu yana diye belirtiyorum ping tracert testleri istiyor testlerde bariz gözüküyor bir sorununuz gözükmüyor diye cevap veriyor ve kaydı onay aşamasına alıyorlar ne gibi bir yol izliyelim oyularda 60 63 arası giderken 5 10 sn de bir 80 90 a çıkıyor anlık hat ve hız problemim yok crc fec hec hatalarıda yok ne yapacağımızı şaşırdık telekom sözde geliyor sorun yok TurkNet te sorun yok diyor ama sorun var.

İlgilenende yok işin garip kısmı. Türknetten tt ye geçiyor insanlar şu sorun yüzünden ve geçenler sorunum düzeldi diyor. Yarın öbür gün ben de geçeceğim.

@EFG @Baran @ModeratriX @CKLasT @Darkcrak bu sorunla ilgilenebilecek biri varmı?