Hata oranı çok fazla turknet dedikelerimi anlamıyor

merhaba benim yaşadığım sorun download kısmında hata oranı aşırı fazla destek kaydı açtım 3 kere hepsinde test yolla diyor yolluyorum bana 33 mbps sorunsuz alıyorsunuz diyor kardeşim ben zaten alamadığım için açıyorum önceden destek kaydı hızlı moda alıp tekrar oyun moduna al diyince düzeliyodu artık almıyor yardım edin test te var

@HKN @Hakan.Yildirim @be

ve 2 gün önce reset attım modeme hata oranı 2 günde bukadar oluyor

Oyun yerine STANDART profilde dener misiniz? Splitter varsa çıkartın direkt öyle takmayı deneyin.

Ama ben oyun modunda kullanıyorum standart modda olmassa ne yapıcaz

14 Ağu 2020 Cum 19:37 tarihinde Selçuk Şeşen ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

Archer serisi modemler sıkıntılı crc açısından başka bir modemle deneyin.

Hızlı modda denedim standart modla denedim modemle alakası yok en yakın sonuçlar bu modlarda çıktı 27-28 arası normalde 32 mbps ama en yakın bunlar oyun modunda en fazla 10 mbps modla alakalı TurkNet nasıl düzeltcek

Son bir ay içinde her ne oldu ise sorunsuz hatlar CRC üretmeye başladı bunu ISS e anlatamıyoruz. Bu bir gerçek. Her bölgede olmasa bile Google arama sonuçlarında yeni tarihlerde açılmış onlarca başlık var.

1 Beğeni

Çok haklısın ben negüzel anlatmıştım desteğe düzeltmişti hızlı modanalıp sonra tekrar oyun moduna aldırmıştım sıfır hataydı sonra profiller geri geldi uygulama düzeldi crc hatası tekrar başladı üstüne üstlük tekrar düzeltmiyolar sıkıldım ya

14 Ağu 2020 Cum 20:09 tarihinde Adam Seçici ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

1 Beğeni

Artık başka bişey yokmu benden kaynaklanan bir durum yok kanıtladım standart ve hızlı modda sıkıntı yok oyun modunda var destek kaydı açtım hala cevap yok dünden beri gerçekten çok sıkıldık yani

Tplink e de sorabilirsiniz. Satış sonrası hizmetleri iyi

tamamda standart ve hızlı modda hata yok normal yani sadece ama sadece oyun modunda hata oluyor modemle nasıl alakası olabilir

ve destek kaydı bana boş boş mesajlar atıyor bot mesaj bildiğiniz benle dalga geçiyorlar siz yardım ediniz

Modem kısmını bilemiyorum ama benim de sorunsuz kullandığım Asus saniyede 1 CRC oluşturmaya başladı. Ben vae kullanıcısıyım modemin güncel yazılımı bir anda crc üreten yazılım oldu. Üstelik modem tplink falan değil Asus. Çözüm hâlâ bulamadım. Eski sürüm firmware ve bir kaç ayar ile biraz azaltım Crc üretmesini hepsi bu. Telekom ekipleri odama kadar girip baktı hiç bir sorun bulamadık. Kabloları ekleri yeniledik sorun yok. Ya modemden ya dslam dan diye düşünüyorum. :person_shrugging:

Zaten benimde sıkıntım sıfırdı ama ne olduysa profiller geri gelince oldu destek kaydı ekipleri dediğimi dinlermiyor okumuyor zaten diyorumki benim sadece standart ve hızlı modda sıkıntı yok oyun modunda sıkıntısı var ve hata çok fazla diyorum birde çözülür diye ilk önce hızlı moda daha sonra oyun moduna alırmısınız diyorum test diyorlar atıyorum sorunsuz 33 mbps alıyorsunuz diyor bana çıldırıyorum lütfen yardım edin 33 mbps diye 10 mbps zor alıyoruz

1 Beğeni

Bir çözüm bulun artık destek kaydı bot mesaj bildiğiniz okumuyorlar sıkıtnısız alıyorsun diyorlar modemlede alakası yok ya yardım edin
@HKN @ModeratriX @bekir.kopuz

Modemin bir önceki firmware ni yükleyip denediniz mi acaba? Ben Asus modemde iki önceki yazılımını yükleyerek sorunu çözdüm sayılır.

Tamamda hiç güncelleme yapmadım ben modemde ve sıfır sıkıntıydı yazdıklarımı okuduysanız anlamanız lazım profiller gelmeden önce sorun yoktu profiler geldi sadece oyun modunda hata oranı çok fazla ve rn fazla 10 mbps alabiliyoruz bu ya

19 Ağu 2020 Çar 21:53 tarihinde TurkNet Forum Gönüllüsü ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

1 Beğeni

Anladım. Peki profil olayı ile kablolarda temassızlık aynı zamana denk gelmiş olabilir mı? Kontrol ettiniz mi spliter vs. Ayrıca profil değişikliği sonrası Max hız değişti ise ondan kaynaklı da olabilir eğer sorun modem değil ise

1 Beğeni

Yok kablolarda sıkıtnı olsa dediğim gib tamamen internet bütün profillerde değişirdi splitter vs kullanmıyorum

20 Ağu 2020 Per 14:28 tarihinde TurkNet Forum Gönüllüsü ile TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. <turknet1@discoursemail.com> şunu yazdı:

1 Beğeni