Hat Kablosu Sorunu

Öncelikle merhaba, bilgisayarınızda 3.parti yazılımı mevcut mu? ( “Bandwidth Control Utility” tarzı uygulamalar sorun çıkartmakta.) Sizdeki durum gibi bir çok test yaptığımda internette sıkıntı gözükmüyordu ama oyunlarda paket kayıpları yaşıyordum. Dediğim gibi uygulama ve vb. şeyler var ise kaldırıp denemenizi tavsiye ederim.

Tabi test sonuçlarını oimdende paylaşıyorum zaten. @alperenatici

Bu sorun hat zayıflaması aynı hızı aşağı çekip snr margin yükseldiğinde oluyor ama. @ModeratriX

Realtek ağ kartı driverından başka kurulu bir şey yok ki format atalı 1 hafta oldu ve 2 PC de deniyorum laptop + masaüstü. Masaüstü sadece kablolu laptopta kablolu ve kablosuz patch kablo ile de denedim kendim RJ45 çaktığım nexans 23AWG kablo ile de denedim sorun aynı ankastreden gelen kabloya ince çok telli telefon kablosu baglayıp denedim ve yine CAT6 nexans 23AWG ile denedim aynı ASUS DSL N16 modem+Keenetic Extra DSL+ZyXEL VMG3312 B10b ile de denedim aklıma gelen her yolu denedim çözüm olmadı. @semihaydogan

driver’ı kendi sitesinden güncel olarak mı yükledin yoksa 3.parti uygulamalar var onlarla mı yükledin?
( Driver Booster, DriverPack vb.)

Hiç bir driverı 3. parti bir program ile yüklemiyorum windows update çekeni windows update ile onun dışındakileri anakartın driverlarından. Yada kendi sitesinden. @semihaydogan

1 Beğeni

Sorununuz düzeldi mi aynı durumları bende yaşıyorum düzeldiyse neler yaptınız? @JaraiYas

Yok hocam düzelmiyor oyunda adamı öldürsen bile gecikme var deathmatch atıyorum mesela adamı vuruyorum vurduğumdan eminim ölüyor da ama yaklaşık 1 saniye kadar sonra speed test yapıyorum problem yok 8ms civarı oyun içinde valorant 12ms, rainbow six 45-65ms pubg 40-70ms ama gecikme var @iamvengeance