Hat değerlerinin üstünde hız teklifi

Hat değerlerim bu şekilde turknet 100mbps pakete geçersem 82 mbps alabileceğimi söylüyor, bu mümkün mü mümkün ise nasıl mümkün olabilir, şu an maksimum 55 mbps alabileceğimi gösteriyor modem.

Mümkün ise geçiş yapacağım.

Teşekkürler.

Serdar Bey, Merhaba hat zayıflamaniz çok fazla. Interneti priz üzerinden mi, yoksa dışarıdan cat6 kablo üzerinden mi alıyorsunuz?

İnterneti cat6 ile bina girişindeki kutudan binanın dışından yukarı modem girişine çektirdim.

Ona rağmen hat zayıflamaniz çok fazla. Kablo üzerinde ek yada splitter kullanıyor musunuz?

Hayır direkt olarak bina girişinden modeme bağlanıyor. Sokaktaki internet kablosu kopmuştu yer altında kazı yapılır iken, dün daha yeni bağlandı 50 gün sonunda. Belki o kablo bağlanınca olmuştur.

Port değişikliği ile hat değerlerinde bir değişim olmaz mı?

Port değişikliği gerektiren herhangi bir durum yok. Hat zayıflaması iç tesisat kaynaklı olduğu için müsteri sorumluluğu altında.

Benim 22 hat zayıflamam mevcut ankastreyi iptal edip tt kablosuna modemi bağladığımda hala 22.6 zayıflama var bana ne önerirsiniz ?

Ankastreyi iptal etmek derken ? Bu söylediğiniz direkt olarak direkten bağlantı almadığınız sürece mümkün değil.

bizim şehirde telekom alt yapısı yol altından geliyor direk yok. binanın altından çok kalın bir tt kablosu gelip bina ankastresine geliyor bina ankastresinden benim hattıma çakılıyor ben ankastreyi iptal edip direk telekom kablosuna rj11 çaktım yak konnektör ile snr değerim 1 artarken hat zayıflamam hiç değişmedi.

Daire içine aynı hattan 2 kablo geliyor birinde sorun olsa diğeri düzgün olurdu herhalde.

Kabloyu yeni değiştirttim zaten çok olmadı, 100 mbpsye değişiklik talebinde bulundum şu an türknet teknik bilgiler paneline 53 mbps olarak yansıdı, hemen değişiyor mu? Umarım söylenen hızı verirler.

Yerinde destek ekibi talep edin. Şebeke tarafında zayıflama var bunu telekomla ortak çalışma başlatıp çözmeleri lazım. Dediğiniz gibiyse iç tesisatda sorun yoktur ve ücret almazlar.

Teşekkür ederim öyle deneyim birde :slight_smile:

1 Beğeni