Hat değerlerine nasıl bakabilirim?

TPLINK AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router

Model No. Archer C5v

Bu modem mevcut bende. 100 fiber paketi kullanıyorum. 95mbps’a kadar hız alabiliyorum hız testi sonuçlarında. Ama şöyle birşey oluyor. Online oyun oynuyorum, o arada habere bakayım diyorum ama sitelere giriş yapmıyor. Fakat oyuna devam edebiliyorum. Başka bir denememde giriyor sitelere.

Sorun neyden kaynaklanıyor bilmiyorum. Bazı konularda DB değerlerinden bahsedilmiş.
Acaba ben bu değerlere nasıl bakarım?

Sorunun değerler ile ilgili olacağını sanmıyorum ama değerlerin olduğu kısım sistem araçları istatistikler kısmında olabilir.

kusura bakmayın. menüler farklı ama şöyle bir ekran görüntüsü atayım.

Durum kısmı veya bilgi menüsünü kontrol edin. Eski modemlerde durum kısmında tüm bilgiler yer alıyordu.

DB falan yok ama

Maalesef bununla ilgili bir kaynak bulamadım Buradan canlı destek ile bilgi almayı deneyebilirsiniz. Archer VR1200 | AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VDSL/ADSL Modem Router | TP-Link Türkiye
Çağrı Merkezi: 0850 724 44 88
E-posta: support.tr@tp-link.com

Teşekkürler. Peki sizce yukarıda anlattığım sorun neyle alakalıdır? Yani online oyun oynarken websiteye girmemesi. Veya faceye girerken haber7ye girmemesi gibi.

1 Beğeni

Cihaz anlık olarak bekleme moduna geçiyor olabilir. Telefon üzerinde bu sorunu yaşıyorsanız uykuda iken wifi yi açık tut seçeneğini işaretleyin. Ve vpn veya vpn olmadan sayfalara giriş tepkisini ölçün bunun dışında wifi ağı ile ilgili olabilir diye düşünüyorum isterseniz sadece 2,4 açıkken deneyin.

1 Beğeni

hocam kabloda bu sorun oluyor. yani masaüstünde oluyor. diyelim şuan TurkNet 'e girdim. 5 saniye sonra girmiyor.

Modem arayüzünden dns adreslerini 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 yazarak dener misiniz?

hocam modemin ordan değiştirmeyi bulamadım ama. masaüstünde ethernet özellikleri deyip oradan dns değiştirdim. olur mu? eğer olursa gözlemleyim, aynı sorun devam ederse yazarım buraya

1 Beğeni

Ben dns değişimi için şuradan indirdiğim cloudflare’nin programını kullanıyorum. Gayet basit aç kapa yapabiliyorum. Öneriririm.

https://1.1.1.1/

Ekleme: Warp özelliğini açarsanız vpn hizmeti de almış olursunuz fakat bu da ekstra ping’e neden olur. Ben sadece dns değişimi kısmını kullanıyorum. Warm kısmı kapalı. Ping’ler gayet iyi.

Beni direkt olarak modem panelinden girmiştim bu DNS’i. Program indirince bir farkı oluyor mu ki?

Hayır fark etmez 󠇰󠇰󠇰󠇰󠇰󠇰󠇰󠇰

2 Beğeni

hocam 2 gündür sıkıntı yok. dns değiştirdikten sonra. sanırım düzeldi. tıkır tıkır giriyor heryere.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın inşallah :+1::pray:

2 Beğeni

16 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.