Hat değerlerimmm

Merhaba hat değerlerim bu şekilde uploadı daha fazla alma gibi bir şansım var mı? Var ise ne yapabilirim? Teşekkürler

Ttnet tarafından verilen maximum hız bu upload için arkadaşın dediği gibi. İlerde btk bir karar alıp upload hızlarındaki 8mbps hızın yükselmesini isterse yükselir ancak. Bildiğiniz gibi pandemi öncesinde daha da düşük tü pandemi sırasında yine yoğun talep üstüne BTK kararı ile 8’e çıkmıştı. Gündemde 20mbps ye yükselebilir gibi söylemler var ama bakalım içinde BTK’nın olduğu konularda çok umutlu biri değilim. Bence BTK bu ülkede teknolojiyi baltalayan bir firma. İsmine yakışır işler yaptıkları söylenemez

1 Beğeni

Bu durumun mantığı nedir? Yani bunu alabiliyorken bize vermemeleri neden? Konuya uzağım o yüzden soruyorum

Bant genişliğinin adil bir şekilde dağıtılması gibi bir bahaneleri var ama inandırıcı değil. Daha önce de Adil kullanım kotası vardı. Yine bant genişliği herkese adil dağılsın herkes sorunsuz İnternet kullansın diye yapıyoruz dediler. Sonradan gelen baskıya dayanamayıp kaldırdılar ve herkes dedikleri gibi bir sorun olmadığını gördü. Aslında amaç biraz parasal. Size 8Mbps den fazla upload vermezler ise ve sizin de çok ihtiyacınız varsa extra upload için para verirsiniz. Ya gider direk daha yüksek upload hızları olan paketler almak istersiniz. Yada belli süre için daha yüksek upload veren ek paket alırsınız. Konu büyük oranda bununla alakalı.
Örneğin türkcell 1000mbps hıza 20 upload veriyor. 1000/1000 veremez mi? TurkNet veriyor. Ama 1000/1000 paketi son kullanıcıya uygun fiyata verirse. Kuruma yüksek fiyat çektiğinde garip durur. O yüzden bireysel kullanıcıya uploadu %2 oranında veriyor. Yani koklatıyor resmen…
Neyse bunlar benim fikrim ama başka da neden göremiyorum. Yapan yapıyorken yapmayan ancak bu sebeple yapmaz bence.

1 Beğeni