Hat değerlerimi yorumlar mısınız

NOT : HIZ DÜŞÜKLÜLÜĞÜ VE BU HIZDA 720P VİDEO İZLENMEDE SÜREKLİ DONMALAR YAŞANMAKTA .

Hat değerleriniz gayet iyi, video izlediğiniz sitelerin yoğunluğuyla alakalı donmalar yaşıyor olabilirsiniz. Youtube gibi sitelerde de donma yaşıyorsanız DNS değiştirmeyi deneyin,

DNS ayarlarınızı: 1.1.1.1 - 1.0.0.1 olarak değiştirin ve kullanın.

HIZA BAKMAYIN KOPMA YAŞAMAKTAYIM ZAYIFLAMA ÇOK KÖTÜ YAN KOMŞUMUN 24 KIYASLA ÇOK KÖTÜ YANİ BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM YARIN SERVİS GELİYOR İÇ TESİSAT ARZALI DİYİP DURUYORLAR GELİN BAKIN DEDIM KABLO VS YENİ yani

bende 24 23 20 arası almaktaydım port arzası verildi TurkNet 'e geçince birden sonra böyle oldu birden 10 senedir sorunsuz olan hattım 2 günde böyle oldu.

Hat zayıflaması sıfıra ne kadar yakınsa o kadar iyidir hocam, sizin hat zayıflamanız gayet iyi.
SNR değerleriniz de gayet normal değerde, kopma yaşamamanız gerekiyor bu değerlerde, kablolarda problem yoksa hat değerleri gayet iyi aslında.

nekadar yüksek okadar iyidir denilmekte bende öyle biliyorum.

Dedikleri gibiyse eğer SNR değerini veya hızınızı sabitleyin, her zaman yüksek hız verimli olmayabilir, yine de iç tesisat kontrolü yaptırın varsa bir problem düzeltirler. CAT6 ile iç tesisatı sağlamak daha iyi olacaktır sizin için, direkt ankastreden modeme eksik cat6 ile daha fark eder.

1 Beğeni

Ek, splitter, dsl prizlerini kaldırın veya yenileyin. Ankastre ve kablo kontrolü yaptırın elektrikçi ile beraber.Kablonuz da sorun var ise Cat6 23 awg Nexans, Reçber, Erse markaları öneririm.

Hayır Telefon hattım yok direk kullanmaktayım ve kutudan almaktayım müstakil ev apartman deil.

Direkte ki bağlantıları ve kablonuzu da kontrol ettirin.

Port ile alakalı olabilirmi acaba ? Twora.

Dediğim işlemleri sırasıyla uygulayalım sonraki aşamalara geçiceğiz. Bence port sorunu olamaz sadece ağır yükte hat kaldırmıyor genel de port sorunları hat zayıflaması cıkış gücü dbm değerlerini etkiliyor.

Yarın bilgilendirme yapacağım . Sizi tekrardan rahatsız edebilirim.

Elbette. :slightly_smiling_face: Konunun takipçisiyim geri bildirimlerinizi bekliyorum.

Port ile alakalı dedi gelen saha ekibi . şuanlık bekliyorum efendim tesisatta arza yokmuş.

58mb kullanım da 6.4 snr zayıflama çok. Peki o zaman port değişimini bekliyelim umarım çözülür sorununuz. Yine aynı ise durumu gözden geçiririz.