Hat değerlerimi yorumlar mısınız? Keenetic

Merhabalar, DSL değerlerini paylaşıyorum. Yorumlar mısınız? Kalitesi nasıl, kesinti kopma v.b durumları.

1 Beğeni

Merhaba, dsl istatistik dosyanızı açıklama video sunda gösterildiği gibi inceleyin.

Bu şekilde @okoca

Bu durumda anladığım kadarıyla. UP CRC 15 e kadar yükselmiş. Down CRC 2.830 a kadar çıkmış. İlerleyen saatlerde. Açık kalma süresi ne kadar arttıysa.

Merhaba, çok bir önemi yok kanımca, ortalama 1 paketi 1500byte olarak ele alırsak download yönünde, ilgili zaman aralığında 2830*1500byte=4mb lık bir data nın bozulmasına işaret ediyor, bu bozulan paket tekrar istenir, ortalama 100ms lik bir lag oluşur (o anda), toplam download gb miktarınıda göze alıp değerlendirilmelidir, kaç gb lık download kaç mb lık bozulan paket oranı gibi.

Gördüğüm kadarıyla gerçekden hattı bozuk olanlarda o paket oranı milyon rakamlara çıkıyor.

Qos ayarlarında 71860 kbps yapın uploadı yine aynı yapın daha düzgün çalışacaktır. Gürültü marjı 10 üstü olmazsa 70656 kbps yapın kesin yükselecektir. Şu an ki haliyle paket hataları verecektir azda olsa

Güncel hat değerlerim :

SNR 10 db kendim manuel ayarladım. 8 e çektiğimde direkt 100 mbit in hepsini alabiliyorum ama gerek yok. (Herhangi bir kopma da yaşamıyorum ama, ortalama 10db 93 yeterli bir sayı. Uploadda cabası.) Yakında dsl den kurtuluyoruz. Gigafiber geliyor :slight_smile: