Hat değerlerim yükseldi

Arkadaşlar selamlar, geçenlerde bir konu açmıştım, internetim açıldı fakat hat değerlerim düşük vaadettikleri pakete geçemiyorum diye.Dün gece bulunduğum bölgede internet kesildi, tekrar geldikten sonra kontrol ettim hat değerlerim bir miktar yükselmiş, yani anlıyorum ki sorun benim tarafımdan değil. fakat bu değerlerle 75 mbps almam hala doğru değil.Çok fazla destek kaydı açtım fakat bir sonuç alamadım. TT ekiplerine yönlendirilip kontrol ettiremedim bir türlü. İlk SS yeni değerler
Adsız değer2

TT ekiplerine ihtiyaç duyulursa eğer yönlendirilir. Tesisatta sorun olmadığına emin misiniz?

emin değilim maalesef kontrol edemedim bir türlü, bu kontrolü kendileri yapsa daha doğru değil mi? yani öncelikle kendi taraflarında mı sorun diye.
ve şunu merak ediyorum eski SS de U0 da değer yokken dün yeni değerler geldi Signal att. snr margin transm. pwr.
İyileştirme mi yaptılar acaba

Belki olabilir. Ya da internet git gel olduğu için kullanan sayısı azalmış ve kapasiten artmıştır. Kayıt bir iki gün daha sürsün. Telekoma iletilmezse yerinde destek ekibi iste. 99 lira ücreti var eğer sorun senden kaynaklıysa.

Maalesef kayıt için şunu diyorlar : "75 mbps ye geçmeden hat değerlerinizi kontrol edemiyoruz. "
Aslında düşük olduğu, geçersem sorun yaşayacağım ortada ama anlatamadım sanırım bir türlü :slight_smile:

Şu an 35mbpsde stabil hizmet aldığınız için bir işlem yapamıyor olabilirler. Haksız da sayılmazlar.

Sanırım en doğrusu 75 mbps ye geçip kayıt açmak olacak.
cevap için teşekkürler :handshake:

1 Beğeni

u0 28 dB ile başlamış ankastreden ölçüm yapmanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

28db ile başlamas ne anlama geliyor acaba?

Yani sorun iç tesisatta olabilir.

2 Beğeni

sağol, artık bende şüphelenmeye başladım :slight_smile: ama kendim kontrol edemicem sanırım

Elektrikçi yardımıyla veya yerinde destek hizmeti ile kontrol ettirebilirsiniz.

2 Beğeni

O değerler de dikkate almanız gereken bölümler u1 ve d1 dir. U0 da değer olmaması anlık kesinti olabilir veya dslam kaynaklı olabilir.

1 Beğeni