Hat değerlerim ve altyapı değerlerim farklı ++ geçişim hakkında

Şuan halihazırda 24 Mbps internet kullanıyorum. Hattımda müthiş paket kaybı ve ping var. Taahhütümün son ayı ve TurkNet’e geçeceğim. Daireme kadar altyapı sorguladığımda en fazla 100 Mbps alabilirsin diyor. Ama hat değerlerime modem arayüzünden bakınca en fazla 50-60 alabilirsin gösteriyor. Apartmanımdaki diğer daireleri sorguladığımda 60 Mbps gösteriyor.

Şimdi sorum şu. Ben yanlış portu kullanıyor olabilir miyim? Diğer dairelere ait 50-60 Mbps olan portu kullanıyor olabilir miyim ve santral mesafesi yüksek olduğu için paket kaybım bu yüzden mi? Ve halihazırda daireme kadar sorguladığım 100 Mbps olan ve 16 sanral mesafesi olan portu başkası kullanıyor olabilir mi? TurkNet’e geçince bu portu isteyebilir miyim zaten boş port var gösteriyor ve benim daire no.

TurkNet’i aradığımda altyapınız 100 e kadar destekliyor siz modem arayüzündeki değere bakmayın diyor ısrarla.Umarım geçtikten sonra hat kaldırmazsa hızınızı 50 ye düşürelim falan demez çünkü hem cayma bedeli ödemiş olacağım hemde 50 megabit internete 400 lira ödemek istemeyeceğimden TurkNet’i de iptal ederek internetsiz kalmış olacağım

20240315_012804

20240408_173256

Görseldeki 100 mbps olan benim daire no ait diğer 60 mbps olan görsel de başka daireye ait. Bazı daireler 100 iken bazıları 60.

Sizin binadaki aboneleri iki farklı saha dolabına dağıtmışlar, şansına yakın olan gelirse 100 Mbit, uzak olan gelirse 60 mibt

Bugün TurkNet’e geçiş başvurumu yaptım. Dedim ki ben halihazırda modem arayüzünde yazan değeri mi alacağım yoksa altyapı sorgulama çıkan 100 mbps ve 16 santral mesafeli hattan mı hizmet alacağım diye. Müsteri temsilcisi ısrarla biz size 100 mbps 16 santral mesafeli hattan hizmet sağlayacağız zaten boş portta var dedi geçince göreceğiz umarım dediği gibi olur ve korktuğum başıma gelmez ekstradan port değişikliği falan uğraşmam

Yani yıllardır eski sağlayıcı yüzünden daireme ait olan hatta boş port olmasına ve yakın olmasına rağmen ben başka düşük değerli hattı mı kullanıyormuşum? Her aradığımda iğne alıp format atın diyorlardı modeme biri de çıkıp demedi. TurkNet 'e geçiş yaparken kendi daireme ait 100 mbps ve 16 santral mesafeli hattan hizmet alacağımın garantisini aldım umarım dedikleri gibi olur daha fazla uğraşmak istemiyorum tek istediğim düzgün bir internet indirim kod falan da vermedim sadece düzgün bir internet istiyorum :persevere:

@alperenatici

Selamlar @KREARON, şu anda geçişiniz eski sağlayıcınız tarafından henüz onaylanmadı. Onaylandıktan sonra hız konusuna birlikte bakalım.

1 Beğeni

Tamamdır hocam.Eski sağlayıcım bayram resmi tatili diye başvurulara dönüş yapmıyor iş emrini görüyor ama onay vermiyolar geçiş tamamlanınca problem olursa tekrardan bilgilendiririm ilginiz için teşekkürler