Hat Değerlerim Nasıl Yorumlar mısınız

evdeki internetim türk telekom hat değerlerim iyi mi 20mbps paketi var

VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 0 day: 3 hours: 35 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream
           Line Rate:      6.269 Mbps       28.314 Mbps
Actual Net Data Rate:      6.142 Mbps       28.255 Mbps
      Trellis Coding:         ON                ON
          SNR Margin:        9.6 dB            9.0 dB
        Actual Delay:          0 ms              0 ms
      Transmit Power:        8.6 dBm          14.2 dBm
       Receive Power:      -16.1 dBm          -5.9 dBm
          Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
   Total Attenuation:       24.7 dB           20.1 dB

Attainable Net Data Rate: 8.428 Mbps 31.290 Mbps

Hat değerleriniz çok kötü, büyük ihtimalle santral veya saha dolabına mesafeniz fazla bu yüzden de zayıflama yüksek görünüyor. Altyapı sorgulaması yaptığınızda ne kadar hız alabileceğiniz görünüyor?

ve saha dolabıda yaklaşık binadan 50 metre uzakta

50 metrede 100 alırsın kablonda sorun olabilirmi ek varmı ek varsa yak 1 ile yap eki

1 Beğeni

Türknetten sorguladığımda 63 mbps / 8 mbps upload

Türktelekomdan sorguladığımda hipernet olarak gösteriyor (100 MBPSye kadar internet)

Bina yaklaşık 45 yıllık büyük ihtimalle kablolar eski yenilenmesi lazım iç tesisatın vs değişmesi lazım TurkNet 'e gigafiber başvurusunda bulunsam binaya gelse almak zorunda mıyım yoksa istediğim zaman alabilir miyim. bu değer 2 cihaz bağlanırken yaptım türktelekom hız testi yaptığımda direk paketimdeki indirmeyi ve yükleme hızını gösteriyor nperf / speedtest hep düşük sonuçlar alıyorum modem vdsl desteklemesine rağmen kablolar baya kötü olduğundan hızım düşüyor modemde 1 yıllık zyxel marka modem şimdi türknetten köyüme internet bağlattık orda adsl var TurkNet aktivasyon işlemleri tamamladığında aynı modem üstünden tekrar paylaşacağım hat değerlerini o bu değerden yüksek çıkmaz zaten maks giden hız 8mbps adsl altyapı olduğu için yıllar geçer belki köylerede fiber gelir

Böyle 1 altyapıda interneti kullandığımda açıkçası sinir krizi geçiririm dediklerinizi düşündüğümde… Ttnin genel müdürlüğüne gidin fiber altyapı talep edin. 50mye onay kesinlikle çıkacaktır diye düşünüyorum… Onun haricinde https://turk.net/gigafiber-istiyorum girin talep yapın. Kısacası durmanız hata bu güne kadar

Mesafenize göre çok kötü değerleriniz ve Actual ile Line hız değerleri simetrik, portsal bir durum olabilir. Şunları deneyin:

• Ankastre bağlantılarını ve kablonu kontrol ettir eğer kablon da problem varsa CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber markalı kablo kullanın eğer bağlantınız da oksitlenme, gevşeme gibi unsurlar var ise yenileyin veya kablonuzda ki diğer 2 damarı kullanın. Ek, dsl prizi, splitter var ise kullanmayın/yenileyin.
    Not: Ankastre bağlantısı ve eklere YAK1 kullanın.

Rizede yasıyorum ve hiç biryerde gigafiber yok ve gigafibere başvurursam almak zorundamıyım yoksa sonra alabilir miyim ve kablolarda kesinlikle sorun var bakıyorum ankastreye hepsi tozlanmış eski kablo 1 sene sonra iç tesisat dahil kablolarımı yenileyip gigafibere başvurucağım yoksa gerçekten çok yavaş 500mblik dosyayı en fazla 10 dakikaya indiren bir internet benimki modem vdsl binaya gelende vdsl evede gelen vdsl ama vdsl oldugunu göstermiyor sanki adsl kullanıyorum

Hayır öyle bir zorunluluğunuz yok. istediğiniz zaman hizmet başvurusunda bulunabilirsiniz. Gigafiber daireye kadar fiber olduğundan iç tesisat probleminiz de giderilmiş olur böylelikle. Umarım bir an önce yüksek hızlı internete kavuşursunuz. :pray:

1 Beğeni

GigaFİBER gelene kadar size VDSL yetecektir fakat siz bundan altyapıdan dolayı verimli faydalanamıyorsunuz dediğim gibi bir an önce iç hattınızı yukarıda bahsettiğim şekil de elektrikçi yardımıyla uygulayın

1 Beğeni

yeni hat değerlerim

VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 28 minutes

VDSL Port Details       Upstream         Downstream
           Line Rate:      6.269 Mbps       28.314 Mbps
Actual Net Data Rate:      6.142 Mbps       28.255 Mbps
      Trellis Coding:         ON                ON
          SNR Margin:        9.6 dB            8.8 dB
        Actual Delay:          0 ms              0 ms
      Transmit Power:        8.6 dBm          14.3 dBm
       Receive Power:      -15.9 dBm          -5.7 dBm
          Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
   Total Attenuation:       24.6 dB           20.0 dB

Attainable Net Data Rate: 8.443 Mbps 30.286 Mbps

bu işlemi farklı aile bireylerindende yaparsam daha hızlı gelmesini sağlayabilir miyim?

başvurdum

gigafiber geldiği an başvuracağım artık yeter normal oyundayken oyun oynayamıyorum 1gbit e kadar çıkar gigafiber sayesinde öyle umut ediyorum yoksa gerçekten bu internetle birşey oynanmaz çok yavaş 1 seneye tüm işlemler yapılır kutu vs koyulur inş

onu bi an önce yapıcağım

1 Beğeni

Hat zayıflaman yüksek ek varsa kablonda yak1 ile yap ekleri duzelte bilirsin