Hat Değerlerim Nasıl ? Pek Bilgim yok

Merhaba pek bilgim yok bu konuda yardım eder misiniz.
Daha fazla hız alabilir miyim?

Hattınız gayet güzel daha fazla hız alabilirsiniz

1 Beğeni

hat cokk iyibana gore paket siniri olan 100mbps hizi alabilirsiniz

1 Beğeni

saha dolabı evin içinde sanırım :smiley:

3 Beğeni

:rofl: :rofl: Desteğe yazdım 100mb yükseltmeyi düşünüyorum bakalım.

bağlı olduğun saha dolabını yakasım geldi🤣

1 Beğeni

temmuz ayında tek fiyat tek paket olacak zaten geç 100 mbps çok rahat kullanırsın hatta 17a profili desteklese 120 mbps bile alırsın

1 Beğeni

Desteğe yazdım ve en fazla 50Mbps verebiliriz dediler :pensive:

hat değerlerinizi paylaşın destekle kontrol ederler

1 Beğeni

bana gore 100 megabit rahat kullanirsiniz hat degerleriniz cok iyi @EFG beye ulasmanizi oneririm.ozelden

1 Beğeni

ek olarak.hangu surumu kullaniyorsunuz ben 790 surumunu kullaniyorum

1 Beğeni

Modemden bahsediyorsanız 858 olması gerek desteğe yazdım şuan dönüş bekliyorum bakalım.

Hat değerleriniz gayet iyi bende benzer hat değerleriyle 100mbgt alıyorum sorunsuz kullanıyorum. 95mgbt görüyor her zaman. tbtnet ile 75 lira. resimdeki wifi üzerinden yapılan hız testi.

1 Beğeni

rica etsem benimde hat değerlerimi yorumlar mısınız? dün akşam saat 21 gibi speedtest sayfası üzerinden kablolu testde 79 mbit hız aldım cep telefonuyla yine speedtest uygulamasıyla 69 mbit hız aldım genel olarak değerlendirmenizi rica ediyorum arkadaşlar?

Hattınız şu anda iyi durumda fakat çok CRC üretip kopma olursa SNR 'ı yükseltmenizi öneririm.

1 Beğeni

tam olarak anlamak için soruyorum çok CRC üretme derken mesela kaça kadar normal kabul edeyim?
birde kopma olduğunu nasıl fark ederim genelde sosyal medya youtube ve netflix kullanıyoruz bunlarda takılma mı olur sık kopmalarda? teşekkürler.

CRC için belirli bir aralık veremem ama diyelim ki Netflix’te bir dizi/film izliyorsunuz bir anda video durup ardından modemde internet ışığı sönerse kopma olduğu anlamına gelir. Video donduktan sonra google vb. sitelere erişim sağlamayı denediniz diyelim gene aynı şekilde erişim sağlayamıyorsanız internet yok uyarısı geliyorsa koptuğu anlamına gelir. Bu aşamada modemi kapatıp yeniden açmak CRC, FEC vb. hataları sıfırlar ve kullanıma devam edebilirsiniz.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba, normal de kendi kullanım deneyimlerine göre bu sınırı, günlük 60-100 geçmeyecek şekil de normal olduğunu söyleyebilirdim ve maalesef ben de bazı kullanıcılar gibi eski CRC değerlerime
tam kavuşamadım. şuan da pandemiden dolayı özellikle son zamanlar da CRC sorunları sıklıkla karşılaşanlar var o yüzden günlük 100-200 gibi rakamları ben kabul edebilirim ve değerlerin de göründüğü gibi 3 saatte 6 CRC SNR değerine göre çok iyi.

Blok-alıntı
CRC üretme derken mesela kaça kadar normal kabul edeyim?"

1 Beğeni

Peki bir şey sormak istiyorum laptop kablolu olarak bağlıyken 79 mbit hız alıyorum ama laptop wifi ile bağlıyken 45 mbit hız alıyorum bu kadar fark nasıl oluyor bunun bir çözümü yokmu?

1 Beğeni