Hat Değerleri ve Internet kopması hakkında

Turk Telekom 35 mb hattan, TurkNet 80 Mb hatta geçtim.
FAkat 35mb den aldığım performansı 80MB’den alamıyorum. TurkNet e kayıt açtım fakat hat değerleriniz iyi gözüküyor deniliyor. Hattımın hızını 50mb e düşürdüm aynı sorun devam ediyor.

Yaşadığım durum; İnternet kopuyor, dsl ışığı kopmuyor. Örneğin bir videoyu youtubendan açarken bekleme sürem çok yüksek video açıldıktan sonra oynamasında sorun yok.
Örneğin; TurkNet’in uygulaması telefondan açılamıyor. dakikalarca bekledikten sonra açılabilir.

Hat değerlerim aşağıdaki gbidir; bu durumun çözümü için yorumlarınızı almak isterim.

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 12.4 dB
output power upstream: 7.0 dbm
attenuation downstream: 5.2 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 31.0 dB
output power downstream: 14.0 dbm
attenuation upstream: 0.1 dB

Yaşadığınız sorun ipv6 kaynalı olabilir. Modem içerisinden ipv6yı kapayıp öyle deneyin.

1 Beğeni

Selamlar @Kyhn, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Forum profilinize tanımlı müşteri numarası olmadığından sürecinizi inceleyemedim. Son açılan destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız? Ek olarak değerli üyemiz @Sadettin42 'in tavsiyeleri yardımcı oldu mu?

interetimde sorun olduğunda 1000 mb/full yazan bölümde bağlantı kaynaklı yazıyor bu soruna ışık tutarmı

Profil bilgime müşteri numarasını girdim. @Sadettin42 ilettiği durum çözüm sağlamadı.

İlk üyelikte BTK kararı gereği, güvenli aile paketi tercihi zorunlu geliyormuş. bunu kaldırdıktan sonra sorunum giderildi.

@alperenatici Benim diğer sorum ise, yukarı paylaştığım hat değerlerim 80 mb i destekleyebiliyor mu? Online oyun oynayamıyorum, diğer durumlar düzeldi.

Sorununuzun çözülmesine sevindim, hat değerlerinizi değerli üyelerimiz ve moderatörlerimiz yorumlayacaktır.

@moderators + @tnetwork