Hat Değerleri Nasıl?

Merhaba Hat değerlerim nasıl sizce?
Hiç bir şekilde kopma yok
Aldığım hız genel olarak 65 75 arası
Saha dolabıyla aramda 120 metre var
**SNR değerini 20 ve üzeri yapsamda pek birşey fark etmiyor. sonucta bu değerde bile kopma yok.

1 Beğeni

Gayet iyi gözüküyor.

2 Beğeni

Neden aldığın hız 65 -75 paket nedir 75 mi?

3 Beğeni

Özgür iletişim 100 ama nadiren 85 90 mbps görüyorum. hat değerleri bildiğim kadariyla gayet iyi

1 Beğeni

hocam hızın neyse o dur. bi oyle bi boyle olmamalı. eğer bölgesel yoğunluktan kaynaklanıyorsa bilemem ama eğer 90 mbps görüyorsan hep öyle görmen lazım. hız testinde bikaç mb oynayabilir ama daha fazla sanmıyorum. benim hız TurkNet Online İşlem Merkezi de sabit, modemde de sabit, hız testleride aynı sayılır.
demem o ki bi 70 bi 90 görmen bence normal değil ama benim bilmediğim bişey vardır belki :slight_smile:

2 yıldır turknetliyim. ve paketim 35 mbps de böyleydi. 27 33 arası alıyordum ama coğunluk 32 mbps alıyordum. hat değerlerim çok iyi olabılır saha dolabınada yakınım ama yine de sürekli bir dalgalanma mevcuttur. bağlı olduğum saha dolabında en fazla 10 TurkNet kullanıcısı var gerı kalan turk telekom abonesi ama yinede 2 senedir 35 mbps paketten de 75 mbps pakette de aynı sorun var. şuan 100 mbps olan paketi kullanıyorum ve hattım 127 mbps kadar desteklediği halde malasef 60 75 mbps alıyorum

1 Beğeni

Kablolu test sonuçlarınızı atar mısınız? speedtest ve nperf siteleri üzerinden.

anlık kablolu hız testi

o zaman bu arkadaşlar internete yoğun girdiği zaman düşme olabilir. aynı internet servis sağlayıcı den ne kadar çok olursa o kadar dalgalanma olabilir. benim mahallede bildiğim kadarıylan turknetli yok. sanırım o bakımdan kısmetliyim biraz :slight_smile:

Burası türk telekomun speedtesti Buradan yapın

işin kötü yanı o 10 turknetliyide ben getirdim. turknetli yaptım :smiley:

1 Beğeni

bari kampanyayla getireydin de 10 ay bedava kullansaydın :slight_smile:

Öyle yaptım zaten. beleşe olur mu :smiley:

1 Beğeni

Arkaplanda VPN açık olabilir giriş yaptığınız ip VPN üzerinden görüyorum.

1 Beğeni

Vpn kapalı test yaptım, yukarida sagda Chrome eklentisi olarak kullanıyorum arada. Ama devre dışı

Buda telefondan wifi ile yapılan test

sanırım sizin gördüğünüz şey tam olarak şudur. Ben mesela vpn kullanmadan cogu siteye giremiyorum, bu siteler arasinda forum.turk.net sitesi de dahil, hiz testini yaparken vpn kapali yaparim, çünkü açık olursa yurt dışı serverine bağlanır, ve hiz net cikmaz. Hiz testini normal sekilde yapıyorum ekran resmini cekip sonra vpn yi çalıştırınca ancak bu siteye girip paylaşım yapabiliyorum. Paylasim yaparken, siz site yoneticisi olarak oradaki ip adresini görmüş olabilirsiniz

Hız testli sonuçlarınızı destek kaydı açarak iletin.