Hat değerleri kontrolü

Screenshot_2022-12-04-20-19-24-488_com.android.chrome

Saha dolabına mesafe 600 metre

Hat zayıflama korkunç sana gelen kablo çok kötü diyor. Alabileceğin hız artırılabilir gibi görünüyor ama şu anki haliyle bile internet zehir gibi geliyordur sana diye düşünüyorum. Regletten gelen kabloyu yenilemeni tavsiye ederim. GigaFiber yakınındaysa sabret yapılmayan ildeysen türk telekom bölge müdürlüğüne git fiber talebi oluştur. hızını şu ankinin yarısına da indirsen zehir eder sana muhtemelen :smiley: Kısacası yarın git cat6 ya da cat6a kablo al döşe evine :smiley: 600m türk telekomun size üvey evlat muamelesi yapıyorum demesiyle aynıdır…

1 Beğeni

O mesafeden bunu alması şaşırtıcı birde hat zayıflaması var.

Hat zayıflaması düşse daha iyisi alacak gibi geliyor. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Modem doğru göstermiyor olabilir. Bu zayıflama o değerler mümkün değil. :flushed:

1 Beğeni

600 metre mesafede yer altında belki onlarca kopukluk var altyapı çöp bu hızları aldığıma şükrediyorum .Olduğum bölgeye gigafiber gelmesinde imkansız

Screenshot_2022-12-05-21-47-41-976_com.android.chrome

Değerler yerlerdeyken nasıl oluyorda altyapı kapasitesi artabiliyor

Değerler saat 21.30 civarından alınma

Başka kullanıcıların interneti kapama durumunda yada başka mahalledeki internet kesintisi artıra biliyor.

Çeşitli kanallardan ttye ulaşman şart açıkçası sorununa çözüm mümkünatı yok farkındasındır zaten. Dediğim gibi ankastreden eve kadar olandaki kabloda sıkıntı olduğu çok bariz… Onun haricinde çevrende çok yakınlarında tip23 kabini tip9 kabini var mı kontrol et. Şayet varsa git oturduğun yere yakın olan tt müdürlüğünde buna taşımaları için dilekçe ver.