Hat değerleri düşmeye başladı

Merhaba iyi forumlar, TurkNet’e geçeli 1 ay olmadı bu zaman içerisinde sadece hız profili sorunu yaşıyorduk destek kayıtlarıyla birlikte bir nebze de düzeltmiştik, fakat şuan itibariyle yine aynı sorunu yaşıyoruz. Hat değerlerim düştü SNR 4.6’larda idi modemi yeniden başlatmadan önce alabildiğim hızda 75’idi, modemi yeniden başlattım belki düzelir diye ama bu sefer SNR 7.8’lerde ve hızda 66’ya düştüğünü fark ettim bu profilin düşmesi aşağıdaki komşumum 24Mbps olarak kullandığı hız profilini 100Mbps olarak güncellediği için olabilir mi? Onun modeme gelen maksimum hız 81Mbps olarak gözüküyor benim ki 66Mbps ve SNR değeri 10.5 gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim :slight_smile:

1 Beğeni

Evet, 24 Mbps kullanırken size daha az parazit yapıyordu, artık daha fazla parazit yapıyor.

1 Beğeni

22:15 itibariyle hat değerleri;
turknetyenı2

ne yapmamız gerekir?

snr 8 db olarak ayarlayıp tekrar denermisin

2 Beğeni

Altyapı sağlayıcısına fiber altyapı talebinde bulunun, ne kadar çok kişi talep yaparsa o kadar iyi.

1 Beğeni

Evet kapasite arttigi icin alabileceginiz hiz düsebilir keenetic modemlerde snr margini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz 8 db olarak ayarlayip tekrar denermisiniz

1 Beğeni

Port değişikliği talebinde bulunsam faydası olur mu?

Su siteden sorgulama yaparmisin goknet altyapi sorgulama

Sonuç

Keenetic crc yediği için düşmüş olabilir. .
Yeniden başlatınca hat değerleri aynı kalıyor mu.

port değişikliğinde bulunmayı deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Modemi yeniden başlamadan önce 20:05 civarı kontrol edebildim durum böyleydi;

Yeniden başlattım 20:10 itibariyle sonuç;

Benim anlamadığım daha önce böyle değildi ne zaman komşum 100mbps yaptırdı benim değerler düştü o Türk telekom kullanıyor ben TurkNet müşteri hizmetleri yoğunluktan dolayı demiş en son yazdığında bu durumu nasıl düzeltebiliriz?

@alperenatici sizde konuya göz atar mısınız rica ediyorum.

Selamlar @tolgaduyar, 72757665 numaralı kaydınızın network birimine aktarıldığını görüyorum. Bu kaydı takip edeceğim. Sürece bağlı olarak ekiplerden öncelik ve hassasiyet talep edilir.

1 Beğeni

27.02.24 saat 20:43 itibarıyla hat değeri;

Snr 8 olarak ayarlayın hocam en mantıklısı böyle kullanmak