Hat değerinin durumu

Duvar dan gelen kablo direk modeme giriyor demi ? Priz den ek dsl kablo ile modeme giriş sağlamıyorsun ? Doğru mu ?

Böyle olursa hata yemeniz gayet doğal… Yak1 ile boncuk diyede adlandırılır. Onlardan 2 tane temin edip 1 tl bile tutmaz alıp internet den video izleyerek kabloları birleştirin. Ondan sonra tekrar bu konuyu görüşelim… Şuan için yapacağın ekleri tekrar sağlamlaştırıp elektrik bandıyla kabloları ayrı ayrı güzelce açıkta kalmayacak şekilde sarman… Birbirlerine deyiyor kablolar. Deymesin…

Bune hocam, internet kullanabiliyor olmanız mucize. Uflesem internet kopacak…

1 Beğeni

Bu mu? Ve bunu nasıl modeme takacağım :smiley:

Adsız10
Şuanda geliştirici mod’dayım hata yok gibi normal midir?

onu kablolar arasında bağlayacaksın uçlarını soymadan. bir birine bağlıyor muş gibi içine geçirip. penseyle turuncu yeri sıkıştıracaksın.

Evet bunlar dan. Bunlar modeme takılmıyor. Kablolar suan ekli ya birbirine onları birleştirmeye yarıyor. Youtube video izleyerek yapabilirsin… Çok basit ama sen suan o kabloları öyle kullanma hocam. İnternet gider gelir sürekli hata yersin. ÜFLE hata oluşturur, kopma olur. Siz şuan o kabloları karıştırmadan birbirlerin den ayırın. Sonra güzelce birbirlerine ekleyin tekrar dan. Sonra elektirk bandı ile 2 ayrı kabloyu tek tek ayrı şekilde bantlayın güzelce… Açıkta kablo kalmayacak şekilde. Sonra modem kapayıp açın hat değerleriniizin iyileştiğini vee hataların azaldıgını göreceksiniz. Bir yapın gelin 5 dk nızı almaz. Sonra tekrar değerlere bakalım ve yorumlayalım…

Şukadar cık birşey

Peki modeme nasıl takacağım onu anlayamadım?

1 Beğeni

Bu yakı nerde bulabilirim?

İnternet den, elektrik malzemesi satan yerler den kolaylıkla temin edebilirsiniz. Siz şuan için o kabloları birbirbine deymeyecek şekilde güzelce bantla bir sarın.

paint :smiley: uçlarını soymadan. direk içine geçir turuncu bölgesini bastır. içinde birleştiriyor kendi.

2 Beğeni

elektirikçileri çok gezdim hiç bulamadım.

Hayret ben rasgele girdiğim elektrikci de direk buldum. Hatta yak1 dedim o ne ya dediler :smiley: Bende kablo falan birleştiriyoruz ya dedim ondan dedim. Heee boncuk mu diyon dediler hatta :smiley:

Yani benim 2 tane kullanmam lazım?

1 Beğeni

aynen kabloları aynı uçlarını birleştirmek için kullanılır.

Aynen öyle evet. Siz kabloyu güzelce birleştirip, bantladınız mı ?

Elektrik bandı arıyorum :smiley: Konuya yazarım yapınca teşekkürler ilginiz için.

1 Beğeni

Ne demek herzaman. Siz yapın güzelce. Tekrar dan bakalım hat değerlerine… Modem kapayıp açarsınız tekrar öyle bakalım.

1 Beğeni