Hat değerinin durumu

Kablonun durumuda kötü gibi

Duvarın içinden böyle bir kabloyla geliyor

bak uçlarını bakırı görmeyecek şekilde keseceksin. sadece mavi ve beyaz kablo olarak gözükecek. soymayacaksın . uçlarını yak 1 geçirip penseyle bastıracaksın. iş bitiyor.

sen bi kablo değiş en iyisi cat6 al daha iyi. yalıtım olmadan okadar iyi değil

Kabloyu ellediğimden belli net yok :smiley:

yalıtımsız kablo direk dış etkenle daha çok gider. birde pas tutar öyle . yavaşlamaya başlar. birde açıkken daha çok hat zayıflaması olur.

1 Beğeni

Ek olarak kullandığım kablo Cat6 yazıyor kalın modelleri oluyor mu bunların?

1 Beğeni

o güzel olurda duvarın içindeki okadar iyimidir bilemem. bence bi kaç tane yak1 (boncuk) al belki işine yarar sonradan.

Yarın bir bakacam elektrikçilere bu arada kabloyu birbirinden ayırdım ve standart modda snr 8de şuan hat değerlerim şu şekilde…

cat7 ben aldım iyidir ama okadar gerek yok . en altakini alsan sana yeter . ortadaki yanmaya ısı ya dayanıklı. güvenilir site

buda boncuk.

10 tl kargosu var.

Ortadakini alabilirim yak1 de alırım sağol site önerisi için. Kargo gelince haber ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Dostum sen yak1 işini şuan unut. Aldığın zaman tekrar konusulur. Sen suan o kabloları ayır. Maviyi maviye, beyazı beyaza güzelce dipten birşleştirerek kıvırarak güzelce sar. Sonra bantla güzelce açıkta kablo kalmayasıya kadar sar. Yak1 alasıya kadar kullanmaya devam et. Senin şuan için, crc ve hız sorununa çözüm bulunması.

2 Beğeni

Kabloyu ayırdım ve bantlamadan önce ki hat değerleri nasıl sizce?

kabloyu alacaksan sadece. ankastreden birleştirmek için yak1 kullan. modeme gelen ucuna rj11 çaktır. geçir duvardan. daha iyi senin için hiç bi ek kalmaz sadace ankastreden olur oda hiç bi fark göstermiyor. :smiley: denedim senin yerine herşeyi o yüzden.

43.5 db zayıflama :smiley: rekora koşuyorsun. 90 mbps kusur netin den 9 mbps hızlara düşmüşsün :smiley: Şuan bağlanıyor olman büyük bir mucize. Dediğimi düzgünce yaparsan, esk hızına geri dönebilirsin. Hatalar da azalacağı kanaatindeyim.

bağladıktan sonra kapat aç yapması gerek. değerler düzgün göstermez.

1 Beğeni

Kabloyu bantladım sonuç bu :smiley:
Adsız13

1 Beğeni

nasıl bantladın atar mısın buraya. Düzelmez ise yak1 ile kablo değişimi yapman gerekeblir.

YAK1 al dene olmazsa tekrar konu aç görüşelim. Kabloluk sorun yaşıyor gibisin.

1 Beğeni

Tekrar açmasına gerek yok burdan devam eder.