Hat değerim ve hızım

hat değerlerim ve hızım bu şekilde. Hat değerlerim nasıl iyimidir?

1 Beğeni

@moderators + @tnetwork

Hat değerlerinize göre almanız gereken hızı alıyorsunuz. Eğer crc artışı aşırı derecede olursa ilk etapta modemi kapatıp açın yine aşırı bir artış olursa modemin kararlılık ayarından indirme snr değerini kademe kademe yükseltin.

3 Beğeni

Crc değerlim bu saate çok fazla arttı ve hızım düştü me yapmam gerekiyor?

Üst mesajda moderatör yazmış zaten yapmanız gerekeni

1 Beğeni

Attığım gönderiye bakmışsınız teşekkürler. Yazdığınızı okudum, modemi açıp kapattım ve tekrar aşırı derece bir artış oldu. Hat güncellemesi için destek kaydı açtığımda bize en uygun 75mbps dediler ve 79’a sabitlemişler tekrar destek kaydı alıp onu 75 e düşürmem gerekiyor mu yoksa dediğiniz gibi Snr değerini yükseltmek yeter mi? @asdas127816 @ModeratriX

75 lik paketin hiz profili 79 ondan sıkıntı yok. Siz modemden direkt snr değerini 13 DB yapıp falan deneyin. Sonuca göre düşürüp veya arttırsınız snr değerini

Hızı DüşürmemizE falan gerek yok Yani Sadece sNR ayarını yapmamız Yeterli. QOS Ayarı yapmaya gerek var mı @asdas127816 @ModeratriX

Snr 11 yaptım ve data 71’e ve max rate 83’e düştü. 30dk oldu ve şu an crc 3 eskisine göre çok yavaş artıyor, snr 8 de olsa şu an baya bi crc hatası olurdu. Peki modem üzerinde yapılması gereken başka ayarlar var mı? Kablosuz, Qos tarzı?

1 Beğeni

Özelden tekrar yanıt verdim. Paket hızınız bu şekilde kalsın ileride kararlılık ayarı ile çözülemeyecek kapasite sorunu yaşarsanız hız düşürme talebi açarsınız. İyi günlerde kullanın hizmetinizi… :hugs:

1 Beğeni

Özelinize tekrar yazdım, teşekkürler.