Hat değerim düşüyor ve yükseliyor

Öncelikle her gün düzenli olarak iki veya üç kere internetim gelip gidiyor ve internetimin gitme sebebi 35mbps alıyorum sabit hattım 80mbps destekliyor ve max rate değerleri ciddi şekilde yükseldiği zaman ve düştüğü zaman internetim gelip gidiyor.
İnternetim gittiğinde bu şekilde oluyor

Tekrar gelip gittiğinde ise böyle oluyor (Normali bu)

1 Beğeni

Dediğine göre değerlerin dalgalı. Modem hat değerlerini atmışsın bekle inceliyorum.

Elinde hat zayıflaması gösteren bir modem var mı? Tesisat değiştirmeni öneririm.

Tabiki ama dikkat edersen yüksek olunca hız snr değeride artiyor düşük olunca ise sabit 11 12 arasıdeğer2

şöyle söyleyeyim daha 1 sene önce aynı kablo ve modem vardı internetti kapatırdım askere gideceğim için şimdi açtırdım durum bu gunde 2 3 defa oluyor ve özellikle aynı saat aralığı oluyor

1 Beğeni

Snr margin değeri senin o an en çok alabileceğin hızı belirler. Bu yüzden normal öyle olması. Temiz bir cat5-cat6 eksiz kablo çek evine tavsiyem.

neyde sorun var peki tahminen

Tesisatta oksitlenme olabilir, Hattın parazitleniyor olabilir. Eğer splitter falan varsa splitterı çıkar öyle dene.

yok sadece 1 ek kablo var oda ankastrede diğer kablo direk modeme gidiyor açıkcası ek kablo yok

O ekte yapıyor olabilir. Eki sağlamlaştır. Mümkünse lehimle ya da yak konnektörle yeniden bağla

evden giden kabloyu direk bağlasam anakastre kutusuna olur mu peki

Olur tabi, niye olmasın?

Ve spliter varsa onu da söküp direkt bağlayıp deneyin

1 Beğeni

Ben türktelekomluk bir durum olduğunu sanıyorum ama bilmiyorum çünkü hep aynı saate hattımda dalgalanma oluyorda

spliter yok evden giden kablo direk modem ile buluşuyor

Max değerin dalgalanmasınin bir çok nedenir olabilir. Öncelikle kendi iç tesisat kontrolünüzü yapın. Eğer kayıt açtınız ise burada paylaştığınız görselleri de iletin kayda

TT kaynaklı olabilir mi acaba çünkü genelde hep aynı saatlerde kopma oluyor 3 4 defa ve başka hiç kopma olmuyor

Türk Telekomluk olabilir de, olmayabilir de. Ben olmadığını düşünüyorum çünkü ek vb. durumlarda hat dışardan parazitlenebiliyor kullanılan saatlerde.

Olabilir. Saha dolabında elektrik kaynaklı sıkıntı da olabilir. Farklı bir sorun da olabilir

1 Beğeni

Eski evimde 100Mbps paket kullanırken çok ızdırabını çektim bu konunun :sweat_smile: