Hat değeri yükseltme

santra hat
Merhaba santrale uzaklığım ve hat değerlerim fotoğraflardaki gibi. Benim sorum hat değerimi yükseltebilir miyim ? Benim yapmam gereken bir şey var mı bunun için? Yani atanabilir hızı 100mbit seviyelerine çıkartma ihtimalim var mı ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hayır yok, modem arayüzünden de gördüğünüz üzere hattın taşıyabileceği en yüksek hız 50 mbps. Orada verilen mesafe bilgisi saha dolabı mesafesi olabiliyor çoğunlukla. Eğer az teknik bilginiz varsa modemi bina girişinde bulunan ankastreye bağlayıp hat değerlerini paylaşın ona göre tekrar yorum yapalım

Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl yapılacağını tarif ederseniz deneyebilirim.Ve ek olarak dün hattımın max değeri 47 olarak gözüküyordu bugün 51-52 lere çıktı nedenini bilmiyorum.Teşekkürler.

1 Beğeni

Ankastrede adınıza etiketli kablo eğer görünen bir yerde ise onu sökmeden direk üzerine bağlantı yaparak değerlere bakabilirsiniz. Hat değerlerinin Max değerleri saha dolabının veya hattın kullanım miktarına göre azalıp çoğalabilir

1 Beğeni

Merhaba, öncelikle max hızınız 50 olabilir ama snr değeriniz sınırda olduğu için max 35 paketi alabilirsiniz daha üstüne çıkamazsınız. Max hızın 3-5mbps oynaması normaldir. Daha fazlası için bölgenize saha dolabı eklenirse artabilir sizin yapabileceğiniz pek birşey yok

97 metre için düşük değerler ankastreden ölçüm yapmanızı öneririm.

Merhaba, servis verilebilirlik hızınız 82mbps görünüyor. Şuan kinin daha fazlasını alma şansınız olabilir. @HKN un dediği gibi modemi ankastre de Telekom regletine bağlayıp ölçüm yapabilirseniz iyi olur.

Hakan Başkurt tan önce ben de aynısını söyledim ama arkadaş yönlendirme istiyor. Nasıl yapacağı konusunda.

Bilmiyorsanız daha kötü olabilir. Elektrikçiden yardım alabilirsiniz. Yapması gereken şey kutudaki regletler altlı üstlü ise üstteki tarafa rj11 bağlayıp modeme takmak. Bunu yapınca değerler yükseliyorsa iç tesisatı değiştirmeniz gerekir.

1 Beğeni