Hat değeri̇m eski̇si̇nden nasil

Selam aleyküm arkadaşlar ,
Hat bugün Ana hattan gelen kabloyu başka bir kablo ile değiştirdi Telekom ekibi .
Sanki hat değerim daha iyi oldu gibi diye düşünüyorum .
Acaba bu işi bilen birileri yardımcı olur mu acaba

Evet, eski hatta göre iyileşme söz konusu 62mb’e kadar sağlıklı kullanırsınız.

1 Beğeni

Hat değerlerinizin ikiye katlandığını söylesek yanlış olmaz. Üst pakete geçmeniz durumunda 4-5db SNR ile 90-100mbps arası hız alabilmeniz mümkün gibi görünüyor.

1 Beğeni

Snr kendimiz mi keentic Omini den ayarlama yapacağım yoksa sadece TurkNet başvuru yapsam yeterli olacakmı

Öncelikle 85 liralık paketten 95 lira olana geçmeniz gerekiyor. Sonrasında hattınıza otomatik olarak tanımlanan en yüksek hızı görmelisiniz. Belki sistem otomatikman 99Mbps tanımlaması yapabilir ama sanmıyorum. 75Mbps tanımlaması yapılacağını öngörerek varsayılan SNR değerinize bakmanız lazım. Tahminimce 75Mbps’te 8-9 civarına düşecek SNR değeriniz. Bunu daha alta çekince internetinizde herhangi bir kopma ya da sorun olmuyorsa atanabilir hızları ara ara takip etmeniz gerekiyor. Eğer atanabilir hız ve diğer değerleriniz stabilse ve de modem arayüzünde 6db’e SNR sabitlediğinizde atanabilir hızı 100mbps üzerini görüyorsanız bunun ekran görüntüsü ile destek kaydı oluşturabilirsiniz. Hattınızın bu değerlerde sağlıklı bağlantı sağladığını ve 100mbps tanımlaması talep ettiğinizi belirtirseniz en geç 24 saat içinde hattınızı 100mbps yapacaklardır. Ancak bu değeri 2.4Ghz’de ancak çift anten destekli ise deneyimleyebilirsiniz. Kablolu bağlantıda 90Mbps civarında hız alabilirsiniz sıkıntısız ancak wireless bağlantıda bu değer ancak 50Mbps dolaylarında olacaktır.

Edit: İlgili ayar ile alakalı görsel altta yer almaktadır.

1 Beğeni

Teşekkürler Bilgi için sağolun ,
Bugünkü hat değeri de atayım snr .10 yaptım sonra ise 6 yaptım ilk değer birde ŞUAN itibariyle attım …

Bu şuan

Hız profiliniz 79M tanımlı olduğu için snr düşürseniz bile 79 mbpsyi aşamıyorsunuz sanırım. Destek kaydında ssleri de ekleyip daha üst hız tanımlaması talep edebilirsiniz. 85-90 mbps civarı kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ben 75 bile yeterlidir şuan için çünkü ben 12 MB hızdan buraya geldim ama ,
Telekom gerçekten çok zorluk çıkarıyor yoksa çok kolayca halledilmesi gereken şeylerde bile insanlar a başka oparetor diye zulüm yapıyor hattım içerden sıkıntı Yeni çekildi dememe rağmen

Tekrardan içeriyi kontrol etmeleri her seferinde sınır bozucu 4 defa aynı şeyi yaptılar her seferinde kutudan işlem yapılıyor düzeliyor ama bir türlü istediğim seviyede,
Olmuyordu en sonunda telefon arıza olunca gelen kablodan sinyal gelmeyince kablo var ana kutudan boşta ona değiştirdi hızım birden 100 üzerinde çıktı

Kablo değişimi her zaman iyi sonuç veriyor :+1:t2:

1 Beğeni

Hat değerleriniz yarı yarıya iyileşmiş. İyi günlerde kullanın.

1 Beğeni