Hat değeri düşük

Merhabalar bölgemde 26.05.2021 tarihinde yapılan bir bakım çalışması sonrası eski operatörümde dsl ışığım sönmüştü gelmesini uzun bir süre bekledik ve 11.06.2021 tarihinde geldi, geldiği gün ise hız sorunu yaşamaya başladım ve araştırdığımda hat değerimin düşük olduğunu fark ettim eski operatörüm ilgisiz kaldı ve çözüme ulaştırmadığı için TurkNet’e geçiş yaptım şu an itibari ile sorun devam ediyor tamamen türk telekomun suçlu olduğu bir durum yüzünden 3 aya yakın bir süredir mahdur durumdayım.

Merhaba, önce ki ve sonra ki hat değerleri olmak üzere, değerlerinizi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

hat degerlerini atarsaniz yardimci olurlar kardesim

Şuan ki hat değerleriniz ile devam edersiniz. Siz bu sorunu önceki operatörde iken şikayet edecektiniz geç kaldınız.
TurkNet size şunu söyler; Adresinize ulaşan maksimum hızları alıyorsunuz.
Yaptırabilirseniz ISLAH talep edin. Yani halihazırda ankastrenize gelen son ek yani binanızda çakılı olan kablolar değişmediyse daha ileride bir lokasyonda bağlı olduğunuz kablolardan biri değiştiyse bunu değiştirirler. Ama şöyle birşey var hat değerleriniz aynı kalabilir.
Öncelikle modem arayüzünüzden hat zayıflamasının olduğu yani hat değerlerinizin olduğu kısmı atın bakalım.
Ayrıca YAPA da iseniz santrale VAE de iseniz saha dolabına uzaklığınız nedir?
Mevcutta aldığınız hız nedir ?

Önceki operatörümde şikayet etmedim mi sanıyorsunuz? biz 1.5 ay internet sağlıklı kullanamadık hocam, aradık arıza kaydı açtık 4 haftadır hız sorununun çözülmesini bekledim altyapı sorunu yüzünden ben madur kaldım ve çevrede sadece bende oldu turknette geçme sebebimde operatörümün bana ilgi göstermemesiydi, arzu ettiğiniz gibi hat değerlerimi attım

hat değeri

Santrale uzaklığım 222 metre max alıcağım hız altyapı sorgulamada 65 megabit indirme, 8 megabit yükleme ona rağmen 10 megabite yakın hız alıyorum 0.7 megabite yakın yükleme hızı alıyorum
hat değeri 2

arıza kaydında böyle diyor destek talebinde türk telekom mesajında

Bir problem var çözülmesi bekleniyor, port sorunu olabilir, kablolarla alakalı olabilir. Fiber dönüşümü vs. varsa bölgende o çalışmaların etkisi olabilir, fiber dönüşümlerde bakır kablolar zarar görebiliyor veya hızlarını düşürebiliyorlar. Sizlik bir durum olmadığı kesin, en son çare port değişimi talebinde bulunun

İleri mahalleye turkcell superonline fiber yapılıyor fakat bu fiber döşenmeden öncede vardı