Hangisi güvenilir?

Şimdi Vdsl2 olarak alt yapım var ama boş port yok.

4 yerden internet alt yapısı sorgulaması yaptım. Hepsi de farklı sonuç veriyor.

GIBIRNET - En doğrusu bu.

EXTRANET - Alt yapıyı halen Adsl gösteriyor ve yanlış.

NETSPEED - Alt yapı olarak doğru ama mesafe yanlış.

TurkNet - Port varmış gibi gösteriyor ama muhtemelen YAPA dan verecek. Ben zaten YAPA daydım. Turk Telekom bakır kabloları toplamış. Bunlar daha neyin kafasındalar?

Şimdi hangisine güveneceksin??? :thinking:

Bölgede fiber altyapı var mı?

1 Beğeni

Var hatta karşı binada var. Bizim bina eski diye vermediler. :face_with_symbols_over_mouth:

Bu yüzden sorgu sistemi hata veriyor olabilir. Yüksek hız sonucu çıkanlar fiber görmüş olabilir. Bunun için TurkNet fiber satış hattını arayın bilgi almaya çalışın. Aynı şekilde netspeed e de Facebook Messenger üzerinden ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

1 Beğeni

Binaya fiber kutusu koymadılar. Bu neden ile saha dolabından bakır kablo ile vermeleri gerekli. Saha dolabı da maalesef dolu ve boş port yok. O neden ile saha dolabından internet alamam. Tek umudum fiber kutu koyulması ama bina eski diye koymadılar. :face_with_symbols_over_mouth: Eski ise eski arkadaşım. Sen kutunu koyarsın kablo çekmek benim sorunum. Öyle değil mi?

Bina olarak imza toplayıp Telekom müdürlüğüne başvuru yapılır ise Abone potansiyeline göre belki planlama yapılabilir :person_shrugging: