Haftadan haftaya artan ping

Merhabalar,sorunum başlıkta gibi ocak ayı,başından itibaren pingim sürekli artıyor.Aşağıda fotoğraflarda belirttiğim gibi ilk testim wifi ile diğer ikisi kablo ile test ettim.Oim e yazdığımda olumlu bir dönüş alamadım.Çözümünü nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz ?


Hat değerlerinizi paylaşırmısınız?

Değerleriniz hattına göre iyi zayıflamaya yükten dolayı düşmüş. İsterseniz snr ayarlaması var ise modeminiz den 12db sabitleyip veya temsilciden hızınızı düşürterek tekrar ping kontrolü yaparmısınız? Ayrıca ek dsl prizi splitter kaldırın veya yenileyin. Durum aynı olursa farklı bir modem ile hizmetinizi kullanmayı deneyin.

Acaba ip adresinden dolayı sorun olabilir mi ? düşük ping aldığım zamanlar 31 ile başlayan ip adresim sorun başladığında 95 ile başlamaya başlamış.

Forumlar da 95 IP ile kaynaklanan sorun yaşıyan kullanıcılar da gördüm. Olabilir, havuz da değilsiniz modemi kapatıp açın değişmesi gerekiyor.

95 li ip ler statik oluyor ama dediğiniz denenebilir.

1 Beğeni

İp den dolayı değilmiş.Bugün hızımı da düşürdüm snr değerim 20 nin üstüne çıktı hala aynı 32 35 değerinde çıkıyor ping değerlerim.

1 Beğeni