H3601P V9.0 Arayüzünden Port nasıl açabilirim?

H3601P V9.0 Arayüzünden Port açmak istiyorum fakat öyle bir kısım bulamadım nasıl açabilirim?

@tnetwork @moderators

Destek ekibi arayüzdeki limiti kaldırmıyor. TurkNet = Özgürlük değil miydi? Neden arayüzü kısıtlı modem/router verilir ki? İsteyen kişinin modemindeki kısıtlamalar neden kaldırılmaz anlamış değilim.

@tnetwork @moderators @alperenatici
Merhaba,
Geçen gün modem ile ilgili destek ekibi ile görüştüm. Port ayarı yok dendi, modem değiştirilmesi gerekiyormuş. Söylediği modem Wifi5 ti zaten bende vardı istemedim.

Gördüğüm kadarıyla destek ekibi modem konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Kullanıcıya arayüzü kısıtlı modem verilmesi özgürlük kısıtlamak değil midir? TurkNet hep özgürlükten bahsederdi, bana verilen modemi tam anlamıyla kullanamayacaksam burada özgürlükten bahsetmek mümkün değil.
Bu konuda lütfen birileri yardımcı olsun, ayrıca destek ekibi de bu konuda bilgilendirilsin. Modem değiştirmeye gerek yok! Çünkü modemde zaten bunlar destekli.

Bknz: Modemde Port açma yeri de var. Sayfa 40

Ayrıca kullanıcılar bunu bir şekilde rootluyor ancak bu modem için henüz root işlemi bulunmadı.
ZTE ZXHN H298A Root İşlemi

Anlamış değilim neden bu şekilde arayüzü limitlenmiş router verilir?
Ayrıca ZTE ile de görüştüm ancak desteği sadece firmalara veriyorlar.

Merhaba bu yöntemi deneyebilirsiniz. Daha önce denediğim birşey değil ama çalışacağı kanısındayım. Routerinizin bozulma olasılığı da mevcut deneyip denememek sizin seçiminiz.

1 Beğeni