Günlerdir süren paket kaybı ve ping

Benim o İtalya hopunda patlıyor, ne zaman çözülcek :cry:

Attığım yere göre değişiklik gösteriyor. En azından her seferinde yok.

Şaka gibi hala aynı şeyi söylüyorlar. Sıkıntı bende değil dememe rağmen ısrar ediyorlar. Artık Düzelmesi Gerekiyor.

benim hala devam ediyor.

Bugün itibarıyla sorun devam ediyor. TurkNet içi networkte sorunsuz erişim sağlanabilirken(örneğin DNS IP adreslerine(193.192.98.8) herhangi bir paket kaybı olmadan erişim sağlanabiliyor.) dışarıya çıkış yapılacak bağlantı noktalarında bu paket kayıpları söz konusu. Yeni bir destek talebi oluşturarak talep edilen bilgileri önden ilettim, tekrar dönüş bekliyorum.

Gündüz stabildi, akşam oldu yeniden başladı :frowning:

Bugün tekrar iletişime geçilerek problemin bölge ile ilgili olduğu, çalışma yapıldığı ve en kısa sürede çözümleneceği bilgisi iletildi. Şu andan itibaren iş ekiplerde görünüyor, umarım kısa sürede çözüm sağlanır.

ben faceitte 200 300 ping alıyorum almanya sunucusuna destek kaydı açıyorum hiçkimse anlamıyor bişey sorunun turknette olduğunu kabul etmiyolar

Selamlar, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

Selamlar, rica etsem destek kaydı oluşturup testleri paylaşır mısınız? Tüm bildirimleri network operasyonuyla paylaşıyorum.

Selamlar, ping probleminiz ile alakalı destek kaydı oluşturup testleri ilettikten sonra müşteri numaranızı forum profilinize ekler misiniz?

Test görüntüsünü nasıl paylaşacağım, TurkNet online işlemler web sürümünde resim yükle seçeneği yok telden deneyeyim dedim orada da sms doğrulama kodu gelmiyor. Hizliresim’e yüklesem olur mu

Tmm açtım destek kaydı

profile müşteri numarasını ekledim destek kaydım bundan 1 ay öncede türk sunucularında pingim vardı şimdide almanya sunucusuna

Benim destek kaydım pinge müdahelede sağlayamıyoruz diye kapandı, tekrar açayım mı kaydı @alperenatici

Hocam bana da yurtdışı çıkışlarımızı kontrol ediyoruz bilgisi verildi. Bu nasıl bir ikilem anlamadım gitti, herkesin sorunu aynı ama farklı bilgi veriliyor.

1 Beğeni

garip, ortada yalnızca yurtdışını kapsayan bir sorun yok. şikayet yalnızca yurtdışı servislerinde yaşanıyor diye bildirildiyse o yüzden demişlerdir. ben sırf bu sebeple hem yurtdışı kaynaktan hem de yurtiçi kaynaktan testler ilettim. bana bildirilen durum tespitiyle paylaşmış olduğum problem örtüşüyor, beklemek dışında yapılabilecek bir şey yok bizim açımızdan, sorun belli çünkü.

1 Beğeni

Şuan almanya sunucusunda 600 Ping alıyorum teşekkürler

sorunum hala devam ediyor @alperenatici

22’sinden beri aynı sorunu yaşıyorum bende ortak noktamız Bursa da olmamız galiba. @alperenatici Destek numarası: 67790606 telekom kaynaklı bir kesinti, çözüldü deyip destek kaydını kapatmaya çalışıyorlar devamlı. Destek kaydında ayrıntılı olarak istediğiniz tüm testler mevcut. Ayrıyeten başka bir il de oturan VDSL TurkNet abonesi ile karşılaştırma bile var.

ben istanbulda yaşıyorum genel sorun gibi

Network - NOC incelemesi.