Google pingim 2 katına çıktı ve packet loss sorunu başladı

Dün internetim gece kısa süreliğine kesildi ve sabah baktığımda cgn ye dahil edildiğimi gördüm ve google pingi 2 katına çıktı. Valve sunucularına ise eskiden 4-5 hopta ulaşırken bu sayı 8 lere çıktı. ve Rainbow Six Sieage de packet loss sorunu başladı

1 Beğeni

Gece ben ve bir arkadaşım dahil twitterda da bir çok kişinin interneti kesildi

2 Beğeni

Durum nedir düzeldimi hocam

değişen yok yine aynı

Benim bu şekilde

En azından hattın ikinci hopta fire vermiyor bizimki ikinci hopta 16 gerisini sen düşün. Galiba bulunduğum lokasyondaki santrale başvurmak yerine rotayı istanbulda buluyor canım verilerim :slight_smile:

Senin değerler iyiymiş

Selamlar, siz bu değerleri almadan önce statık IP ile mi internete çıkıyordunuz?

Statik ip ye sahip değildim ancak modemdeki ip adresim ile internete çıktığım ip aynı idi.

Bana bu tespitlerinizle birlikte ekran görüntülerinizi özel mesaj üzerinden iletir misiniz? Bende kontrol edeyim. Daha önce size gelen IP bloğu ile şu an gelen IP bloğu arasında ne gibi bir farklılık var. Bunları kontrol edelim. Tabii müşteri numaranızla birlikte :slight_smile:

1 Beğeni

özelden gerekli bilgileri yolladım

Ben konuyu ilgili ekiplerimize ileteceğim. Kontrol ettikten sonra size konu hakkında bilgi vereceğim.

bazı TurkNet li arkadaşlarımızın google testleri gerçekten çok düşük seviyede bunun sebebini öğrenebilir miyim

Merhaba;
En büyük sebeblerden biri statik ip kullanmamız yani paylaşımsız ip örnek az önce yapmış olduğum test