Gigafiber'e Geçiş Sonrası Erişim Sorunu

Merhaba, Gigafiber’e geçiş ve modem değişikliği sonrasında daha önceki bağlantımda (yine TurkNet) erişebildiğim bys.marmara.edu.tr ve Marmara Mobil uygulamalarına erişim sorunu yaşamaya başladım. Tarayıcıdan “ERR_CONNECTION_RESET” hatası alıyorum, farklı tarayıcılar için de aynı sorun geçerli. Mobil Veri paylaşımıyla bilgisayarı bağlandığım zaman ise herhangi bir problem olmadan aynı bilgisayardan erişebiliyorum. Okulun ana sitesi olan marmara.edu.tr adresinde herhangi bir problem yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba, Profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz.

Destek kaydı yerinde aranmak istiyorum diye tik işareti var onu seçerek destek kaydı oluştura bilirsiniz aradıklarında bilgi verebilirsiniz.

Merhaba, müşteri numaramı ekledim. Destek kaydı da açıyorum. Teşekkürler.

Destek kaydı sonrası TurkNet ekipleri gerekli incelemeleri yapıp SMS ile durumu bildirdiler, sorun modemdeki IPv6 kaynaklıymış, uzaktan müdahale ile kapattıklarını belirttiler, sorun çözüldü. Benzeri bir sorun yaşayacak olanlar için bilgilendirmiş olayım.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.