Gigafibere geçerken internetim yavaşladı

Alt yapım 120mb destekliyordu bende 100mb kullanıyordum hız sorgulaması yaptığımda mahallemde gigafiber olduğunu gördüm destek kaydı oluşturdum gigafibere geçmek istiyorum dedim sabah kalktığımda internetim 45mb alt yapımda max 60mb destekliyordu ablamı arayıp yoğunluk var sizi fibere alıcaz tarzı bir şeyler söylemişler hızım neden düştü acaba ?

1 Beğeni

Modem hat değerlerini göre bilir miyim.
Fiberse göremeyiz.

image
şuan böyle

1 Beğeni

Daha önceki hat değerlerin var mı

Daha önceki hat değerlerimin fotoğrafını bulamadım ama şu tarz bir şeydi
Şu Anki Hız: 8191 / 102400
Maksimum oran: 60000 / 120000
SNR Margin: 30 / 10
Hat zayıflaması 2 / 1

Hat zayıflama o zaman kötüleşmiş

Oimden teknik kısımdan bağlantı yenile bas.
Modemi kapat aç

modemin bağlantı süresinden altyapınızda değişiklik olup olmadığınızı görebilirsiniz yüksek ihtimalle port değişimi oldu ztn gigafiber geçişi yapacağınızdan bir süre idare ediceksiniz

1 Beğeni

Ne kadar sürer bu süreç?

Modemim 300mb destekliyor 1000mb a geçtiğimde modemde sıkıntı çıkar mı ?

1 Beğeni

Sana ücretsiz modem ve gpon. gelecek

Gigada

Modemde 6 ay bedava gibi birşey duymuştum bir de gpon nedir acaba?

1 Beğeni

Merhabalar, sizin yaşamış olduğunuz bu sorun GİGAFİBER hizmetimizin geçişi ile ilgili değil… Farklı bir sorun yaşıyorsunuz. İsterseniz durumu bize Online İşlemler - TurkNet kayıt açarak iletin. Arkadaşlarım hizmetinizi ve hat değerlerinizi kontrol etsinler. Size net bir cevap vereceklerdir.

1 Beğeni

Yarın gelip fiber kuracaklarını söylediler herhangi bir ücret alınacak mı

Süper haber bu :smiling_face_with_three_hearts: Hayır herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Modemle ilgili bir sorum olacak malum modemlerin fiyatları bi hayli yüksek 6 ay modem ücretsiz gibi birşey duymuştum bu doğru mudur acaba?

1 Beğeni

Gigafiber hizmetinde gerekli olanı modemi TurkNet kendisi size temin ediyor, bunun karşılığında herhangi bir modem ücreti ödemiyorsunuz aboneliğiniz boyunca verilen modemi kullanacaksınız, aboneliğinizi iptal etmeniz durumunda modemi TurkNet 'e iade etmek zorundasınız.